Dorozbalit dárky, strávit kapra, ukončit návštěvy příbuzných! Do Plzně míří Olomouc!

Plzeň – Dárečky jsou rozbaleny, svátky jsou v plném proudu. Extraliga však nezastavuje, na západ Čech míří Olomouc!

HC OLOMOUC

HM Aréna, Plzeň
26. prosince 2016
32. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni první vzájemný duel po dlouhé řadě let viděla Plzeň a nováček extraligy indiány dokonale zaskočil a zvítězil 5:2. Odveta se Západočechům podařila, když uspěli v prodloužení na ledě kohoutů, dva body brali i v nájezdech v HM Aréně a do třetice i v zatím posledním vzájemném měření sil, kdy branku ve hře i rozhodující v nájezdech vsítil Simon. Vloni začali lépe kohouti, kteří doma těsně uspěli 3:2. Na západě Čech pak domácí dvakrát dohnali vedení soupeře, dokonce se dostali i sami do trháku, ovšem opět zisk všech bodů si Olomoučtí zajistili třemi góly v posledních osmi minutách hry. Pak ale již indiáni na svého soupeře vyzráli, když na jeho ledě slavili po výsledku 3:1 a doma 3:2 v nájezdech. Osud tomu tak chtěl, že se oba mančafty spolu potkaly i ve čtvrtfinále play-off. Modrobílí doma slavili dvakrát po výhrách 1:0 v prodloužení a 4:2, mečbol pak získali ve třetím utkání po kanonádě v poměru 8:1. Druhé utkání v Olomouci sice ztratili těsně 1:2, ale stejným výsledkem v pátém střetnutí potvrdili postup do semifinále před vlastním publikem. Hanáci se pomstili stylově v úvodu nové sezóny. Indiánskou vesnici vyloupili za dva body, přestože po první části prohrávali již o tři branky. Jenže ani modrobílí si nenechali nic líbit a led soupeře dobyli dokonce v poměru 5:2. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Olomouce

Olomouc zatím marně vzpomíná na loňskou úspěšnou sezonu. Aktuálně se drží na desáté příčce, s minimálním bodovým rozdílem pokukují alespoň po předkole play-off právě Plzeň a Zlín. Hanáky trápí především útok, méně branek nastřílel pouze Chomutov a Karlovy Vary. Naopak obrana je poměrně pevná, patří jí příčka osmá. Aktuálně se tým nachází v sérii čtyř duelů bez tříbodového vítězství a se ziskem tří bodů, naposledy Sparta vyloupila kohoutí území v poměru 5:1.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Juraj Mikúš, který v devětadvaceti duelech nasbíral stejný počet vstřelených branek i finálních asistencí – devět. Ve srovnání celé ligy to však stačí až na pětatřicátou pozici. Nedaří se příliš ani gólmanům. Loňská star Branislav Konrád je co do procentuální úspěšnosti zákroků až čtrnáctá, když se vyhoupla těsně nad devadesát procent, kolega Falter patří s číslem 83.33 mezi nejhorší.

Olomouc posbírala devátý nejvyšší počet trestných minut, hra v oslabení je po Chomutovu a Zlínu nejhorší. Stejně jsou na tom i přesilové hry, v jejich proměňování se více nedaří jen oběma západočeským celkům. Podobná pozice je pak u statistiky vyhraných buly a počtu vyslaných střel na gólmany soupeřů. Devátou pozici pak drží sami fanoušci, když se na každý domácí duel sejdou v průměru 4440 diváků. Což je oproti loňskému průměru, kdy mužstvo skončilo po základní části páté, jen nepatrně méně.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Tomáš Svoboda - 41 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(0:1, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Laš (J. Mikúš, Vyrůbalík) - 13. Forman (Netík), 23. Klimek (P. Vrána, Švrček), 24. J. Hlinka (P. Vrána, Mikuš), 31. Mikuš, 34. Kudrna (Uher, Piskáček).
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Matai, Staněk – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian – Rác.

PSG Zlín 3
HC Škoda Plzeň 1
(0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Šťastný (Matějíček, Žižka), 37. R. Vlach (Kotvan, Marušák), 49. Kubiš (Šťastný, Kotvan) – 8. Vondráček (Švarc, Čerešňák).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Frühauf, Slovák, Pulpán (A) – D. Kubalík, Kratěna (C), Indrák – Lev, Stach, M. Chalupa – Švarc, Koreis, Vondráček – Vracovský, Preisinger, Schleiss.