Preview 39.kolo

Poklidný nedělní den rozčísne duel s pražskou Spartou!

Plzeň – Indiáni završí třetí čtvrtinu základní části reprízou loňského semifinále, postaví se pražské Spartě!

HC ŠKODA PLZEŇ
HC SPARTA PRAHA

HM Aréna, Plzeň
15. ledna 2017
39. kolo hokejové Tipsport extraligy

Vloni se již v novém domově Sparty O2 Aréně zdálo, že domácí bez vážnějších problémů dokráčejí ke třem bodům, když tu náhle indiáni dotáhli tříbrankové manko a vybojovali alespoň jeden. Na západě Čech předvedly oba týmy parádní bitvu, kterou ovšem ve svůj prospěch dokázali zlomit Pražané. Indiáni si ale nenechali nic líbit a jako první, nakonec i jako poslední, sebrali Spartě všechny body v jejím novém domově po výsledku 2:1. Doma měli modrobílí také nakročeno k dobrému výsledku, ale slibné vedení neudrželi a hosté uspěli v prodloužení. A samotná semifinálová série začala lépe pro Západočechy, kteří v Praze kralovali 7:3, druhý den však nestačili stáhnout manko 0:4 a padli 3:4. Sparta následně dokonala na západě Čech obrat v sérii, ovšem druhý den se opět série srovnala. Pražané v pátém zápase uhájili svojí arénu a získali mečbol, který v Plzni potvrdili v prodloužení. Indiánům se v nové sezóně před vlastním publikem nepovedla ani odveta, krizí zmítaný tým podlehl 0:5. Odveta již byla mnohem vyrovnanější, přesto se znovu radovala Sparta – 2:1. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Sparta se aktuálně usadila na pátém místě, má však dva zápasy k dobru a když je zvládne, poskočí na příčku třetí. Útok nasázel po Třinci, Chomutově a Brnu nejvíce branek, dá se očekávat, že po dohrávkách přijde posun hned za nejproduktivnější Kometu. Naopak třetí místo pro nejméně propustnou obranu se nejspíše nezmění. Prvních devatenáct zápasů v novém ročníku extraligy Pražanům příliš nevyšlo, v následujících sedmnácti ovšem dominují a pouze čtyřikrát nebodovali. V novém roce kralovali v Brně, doma s Mladou Boleslaví, naposledy však padli v Litvínově a doma skolili Karlovy Vary až v prodloužení.

Sparta dominuje v přesilových hrách, využila jich téměř třiadvacet procent. Tým se neztrácí ani v oslabení, zde je šestý, počet trestných minut pak nasbírala jen trojice celků více. Naopak se Pražanům nedaří na buly, méně jich vyhrála jen tři mužstva, jedním z nich jsou právě indiáni, konkrétně o dvě méně. Sparta na gólmany soupeře vyslala čtvrtý nejvyšší počet střel, úspěšnost je pátá nejvyšší. Fanoušci již také vzali za svou bývalou arenu Slavie a třetí nejvyšší návštěvnost v lize má hodnotu 7234 fanoušků na zápas.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Tomáš Svoboda - 41 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Řepík), 64. Pech (Kumstát, Mikuš) – 42. M. Rohan.
HC Sparta Praha: Novotný – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček, Kalina – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Netík, Ihnačák, Forman – Řepík, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.

HC Dynamo Pardubice 2
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) – 18. Indrák (Stach, Čerešňák), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Lev, P. Kadlec).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, L. Kaňák, Moravčík – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Hrnka, Kodýtek, Lev – Vondráček, Koreis, Švarc.