Preview 6.zápas

Čtvrtfinálová série opět v Plzni! Vybojují indiáni sedmý duel?

Plzeň – Indiáni se ze severu Čech vrátili s pětigólovým vítězstvím v zádech. Série tak může směle pokračovat, již v pátek čeká Škodovku další duel, tentokrát v HM Aréně.


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

HM Aréna, Plzeň
24. března 2017
6.zápas čtvrtfinále Generali play-off

Vloni začal ve vzájemných duelech lépe Liberec, když jako první dokázal oloupit indiány o body a i přes mocný finiš domácích vyloupil HM Arénu v poměru 4:2. Jenže Západočeši se nedali a v odvetě pod Ještědem uzmuli na ledě lídra dva body. Ovšem i do třetice se radovali hosté, když v Plzni uspěli 3:1. Naposledy pak znovu domácí nebrali všechny body, indiáni na severu Čech podlehli v prodloužení. A výsledek 2:1 se v Podještědí opakoval i letos, tentokrát si ale svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé části vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy ale v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední části rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili, a to hned šestkrát a ukořistili duel ve svůj prospěch. Druhý den ale šípy svištěly vzduchem na prázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jenže před svým publikem jej nevyužil. Přestože vedl 3:1 po první části, indiáni předvedli parádní obrat a sérii tak vrátili do Plzně. Jak bude série pokračovat v Plzni?

Pod pokličkou série

Čtvrtfinále se stěhuje za stavu 3:2 pro šelmy zpět do Plzně, indiáni totiž dokázali nepříznivý stav pátého duelu drtivou druhou třetinou 4:0 překlopit ve svůj prospěch a zvítězit 5:3. I v tomto střetnutí hrály prim přesilové hry, oba celky se prosadily hned dvakrát.

V rámci celé série padlo již jednatřicet gólů, při hře pět na pět ale pouze dvanáct. Tygři využili v součtu osm přesilových her ze třiceti, což činí procentuální využití ze všech celků ve vyřazovacích bojích nejvyšší – téměř sedmadvacet procent. Indiáni jsou těsně v závěsu, využili celkem jedenáct přesilovek z dvaačtyřiceti pokusů. V této sérii osm z dvaceti. Liberec je díky tomu při hře v oslabení nejhorší. Lépe si však vede na buly, s úspěšností více než šedesát procent je nejlepší, indiáni jsou na hodnotě 46 předposlední. A Severočeši také více pálí, poměr vyslaných střel je mezi oběma mančafty 193:107, přičemž poměr vstřelených branek je 17:14. V návštěvnosti si obě města nic nedarují, do Home Creit areny i v Plzni dorazilo přibližně na každý zápas 7500 fanoušků.

Hlavními muži série jsou bezesporu gólmani. Matěj Machovský ještě v play-off nestřídal, je nejvytíženějším mužem i co do počtu zlikvidovaných střel a procentuální úspěšnost zákroků vyšrouboval na 92.27%. Jen v posledním kole na 93,48. Naopak Liberec, který v celé základní části stlačil průměr inkasovaných branek na střetnutí pod dvě, obdržel v pěti duelech série již čtrnáct gólů a dvakrát musel střídat gólmany. Jak Ján Lašák, tak Roman Will se se statistikami dostali hluboko pod devadesát procent, což je oproti základní části propad o čtyři, respektive sedm procentních bodů! V útoku se nejvíce činí na straně Severočechů Jakub Valský, jenž již čtyřikrát zamířil do černého a další dvě trefy připravil pro své spoluhráče. Na druhé straně na Tygry platí lev, tedy Jakub Lev, jenž také nasbíral šest bodů (3+3). Dále jsou borci pětibodoví: Bulíř, Radivojevič, Svačina a Ševc, na straně indiánů Indrák, Kratěna a Svoboda.

Jízdní řád série:

Středa  15.3.2017   Liberec vs. Plzeň   3:1
Čtvrtek 16.3.2017   Liberec vs. Plzeň   4:2

Neděle  19.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  6:3
Pondělí 20.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  0:4
	
Středa  22.3.2017   Liberec vs. Plzeň   3:5

Pátek  24.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  od 18:30 

Neděle  26.3.2017   Liberec vs. Plzeň   od 16:00 (případně)

	


Podrobnosti o sezóně ZDE!

Plzeň podesáté v řadě v play-off - podrobnosti ZDE!Výsledky čtvrtfinálové série

Bílí Tygři Liberec 3
HC Škoda Plzeň 1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Lakatoš), 12. Valský (Svačina, Vantuch), 51. Bulíř (Radivojevič, Ševc) – 48. Stach (P. Kadlec, Lev).
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Vantuch – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Svačina.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – T. Svoboda, Kratěna (C), Lev – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Schleiss, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Koreis, Kodýtek.


Bílí Tygři Liberec 4
HC Škoda Plzeň 2
(2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) – 3. Lev (P. Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev).
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Ordoš.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – Lev, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Kodýtek, Koreis.


HC Škoda Plzeň 6
Bílí Tygři Liberec 3
(3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kratěna (T. Svoboda), 8. Pulpán (Lev, Čerešňák), 13. T. Svoboda (Pulpán), 23. T. Svoboda (Kratěna), 48. T. Svoboda (Kratěna), 60. D. Kubalík – 10. Valský (Ševc, Svačina), 16. P. Jelínek, 26. Bulíř (P. Jelínek).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka.
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský – J. Mikyska.


HC Škoda Plzeň 0
Bílí Tygři Liberec 4
(0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Valský, Vantuch), 12. P. Jelínek (Bulíř, R. Šimek), 43. Radivojevič (Bulíř), 54. Lakatoš (Ševc, Svačina).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka.
Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.


Bílí Tygři Liberec 3
HC Škoda Plzeň 5
(3:2, 0:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Valský (Ševc, Bartovič), 9. Bulíř (R. Šimek, Radivojevič), 16. Bartovič (L. Krenželok) – 5. Lev (Indrák, P. Kadlec), 21. Indrák (D. Kubalík, Kratěna), 30. Indrák (D. Kubalík, Kratěna), 35. Stach (Lev), 38. Indrák (T. Svoboda).
Bílí Tygři Liberec: Will (od 30. Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), Kvasnička, Čerešňák, Pulpán (A), D. Sklenička, Frühauf – T. Svoboda, Kratěna (C), Indrák – D. Kubalík, Stach, Lev – Martin Procházka, Preisinger, Schleiss – Koreis, Kracík, Hrnka.