Preview 17.kolo

Konečně doma! Lídr přivítá ve šlágru kola čtvrtý Mountfield

Plzeň – Modrobílí se po pěti venkovních duelech představí na svém ledě, kdy ve šlágru kola na sebe narazí na západě Čech celky z popředí tabulky.

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
MOUNTFIELD HK

Home Monitoring Aréna, Plzeň
27. října 2017
17.kolo Tipsport extraligy

Předloni začali indiáni na ledě soupeře výhrou 6:2, přičemž poslední dvacetiminutovku ovládli v poměru 5:1. V odvetě modrobílí dvakrát vedli, jednou dokonce o dvě branky, ale hosté se nakonec probojovali k vítězství v nájezdech. A série venkovních výher pokračovala i nadále, když Plzeňští uspěli ve Fortuna Aréně 3:1. Pak se ale již Západočeši nedali a doma duel ovládli v poměru 6:2. Stejně tak načali loňskou sezónu, když smazali dvoubrankové manko a zvítězili v prodloužení a v odvetě dokonce 3:1. Pak se poprvé vydali na východ Čech a i zde se jim dařilo, zvítězili nejvyšším rozdílem 4:1, poslední slovo si však Mountfield vzal výsledkem 6:3. Lépe začal i v nové sezóně, kdy modrobílé skolil v prodloužení 4:3. Jakou zápletku nám oba týmy přichystají nyní?

Pod pokličkou Mountfieldu

Východočeši se netají nejvyššími ambicemi, ovšem vstup do soutěže nevyšel zcela podle představ. První tři zápasy nevybojovali ani bod, když padli v Liberci, Litvínově i s Kometou, vstřelili navíc pouze dvě branky. Následoval duel s Plzní, který vše zlomil. Přestože v utkání Mountfield dvakrát prohrával, urval body v prodloužení a od té doby již pouze jednou vyšel bodově naprázdno – doma se Spartou 2:3. Aktuální byla série sedmi vítězství, kterou v minulém kole uťala Verva v samostatných nájezdech, přestože již prohrávala o tři branky. Výsledkem je tak průběžné čtvrté místo s minimálním odstupem na Třinec, Brno a Plzeň.

Východočeši pokračují ve svém pověstném defenzivním pojetí hokeje. Pyšní se nejlepší obranou v lize, avšak méně branek nastřílela pouze Mladá Boleslav a poslední čtyři celky tabulky. U téměř třetiny gólů byl nejproduktivnější hráč týmu Jaroslav Bednář (4+8), v celé soutěži mu patří příčka patnáctá. Na záda mu dýchají Petr Koukal (4+7) a Bedřich Köhler (8+2). Proti Plzni bodoval pouze prvně jmenovaný jednou finální přihrávkou. Mezi třemi tyčemi odchytal nejvíce minut a také nejvíce září v celé extralize Patrik Rybár, jenž vyšrouboval procentuální úspěšnost zákroků nad pětadevadesát procent. Proti indiánům ovšem nastoupil Jakub Sedláček. Ten inkasoval třikrát z dvaatřiceti pokusů soupeře (90,63%).

Jako tým má Mountifeld páté nejproduktivnější přesilové hry a sedmou nejlepší hru v oslabení. Patří také mezi celky, které posbíraly nejméně trestných minut – méně již pouze Jihlava. V rozdávání hitů se mužstvo pohybuje zhruba ve středu startovního peletonu a méně střel zblokovala jen Kometa.

Výsledky posledních zápasů

Mountfield HK 4
HC Verva Litvínov 5sn
(1:0, 2:3, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandič) – 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozh. náj. Ihnačák.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, Látal.

HC Sparta Praha 0
HC Škoda Plzeň 2
(0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Schleiss (Mertl, L. Kaňák), 17. Straka.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – D. Kubalík (A), Stach, Indrák (A) – Straka, Kracík, M. Chalupa – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

Nejtrestanější hráč Milan Gulaš, Petr Straka, Nick Jones - 26 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont