Preview 24.kolo

Odveta! Indiáni opět na svém ledě přivítají Kometu

Plzeň – Indiáni se během tří dní podruhé představí před vlastními fanoušky. Postaví se dalšímu celku z popředí tabulky, na západ Čech zavítá úřadující mistr z Brna.

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC KOMETA BRNO

Home Monitoring Aréna, Plzeň
21. listopadu 2017
24.kolo Tipsport extraligy

V úvodu předloňské sezóny se lépe vedlo Plzeňákům, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3. V odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak na západ Čech dva body. Vloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel nové sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno se dočkalo na jaře vytouženého titulu, ale o pomistrovské kocovině rozhodně slovo být nemůže. V úvodních třinácti zápasech pouze jednou Jihomoravané nebodovali, doma 2:3 s Mladou Boleslaví. Po první čtvrtině tak byl na čele tabulky mezi dnešními oběma soky pouhý jednobodový rozdíl.

K tomu se Kometa statečně popasovává se soupeři i v rámci ligy mistrů. V základní skupině postoupila v konkurenci Stavangeru a Kalpy, poté vyřadila Malmo a naposledy i Zug. Ve čtvrtfinále nyní čeká finský celek - Jyväskylä.

Jenže ve druhé čtvrtině na Jihomoravany padla deka. Pouze dvakrát brali všechny body – po shodném výsledku 2:0 v Jihlavě a Mladé Boleslavi. Aktuální jsou tři prohry – od Pardubic, Vítkovic a v Liberci. Následoval tedy ústup v tabulce na čtvrtou pozici s aktuální ztrátou na Západočechy sedm bodů. Ti mají ke všemu ještě zápas k dobru.

Kometa se v extralize pyšní po Plzni nejlepším útokem a čtvrtou nejpevnější obranou. Největší útočnou zbraň mají trenéři v Martinu Eratovi, který se šestkrát střelecky prosadil a osmnáctkrát gól připravil pro své spoluhráče. Po nejproduktivnějším Tomáši Mertlovi (15+11) se tak seřadil na druhém místě s Gulašem, Růžičkou, Kubalíkem. Vzadu zase velkou formu předvádí oba gólmani. Mnohem více prostoru dostává stálice Marek Čiliak, který úspěšnost zákroků vytáhl na 91,22 procent. Karel Vejmelka zatím sice odchytal pouze 305 minut, ovšem statistiku vyšrouboval až na 95.56%.

Kometa ničí soupeře nejlepšími přesilovými hrami po Mountfieldu, naopak při hře v oslabení si vede hůře již pouze Liberec. Posbírala osmý nejvyšší počet trestných minut, rozdala devátý největší počet hitů a jen Sparta a Bruslaři zblokovali méně střel.

Partnerem utkání je Wellness Club Plzeň! Ten sídlí v Kaznějovské ulici na Bolevci a otevřeno má denně od 10:00 do 22.00 hodin. Motto je: "Respektujeme a ctíme Vaše soukromí." Najdete zde vířivku, bazén s protiproudem či saunu a to vše v příjemném prostředí pro vaši relaxaci diskrétní formou. Navíc je připravena i možnost zakoupení dárkového poukazu pro vaše nejbližší jako vánoční dárek!

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 4
HC Kometa Brno 3
(0:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna).
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, L. Vágner, Štencel, Bartejs – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, Nahodil, Dočekal – Vincour, L. Čermák, T. Svoboda – H. Zohorna, Nečas, Mallet – R. Zohorna.

HC Škoda Plzeň 4
HC Vítkovice Ridera 3sn
(0:1, 0:1, 3:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Moravčík (L. Kaňák, Straka), 49. Gulaš (Kratěna, D. Sklenička), 60. Indrák, rozhodující nájezd Gulaš – 4. Lev (Baranka, Sloboda), 37. O. Roman (D. Květoň), 49. P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš – Straka, Kracík, Indrák – Stach, Kodýtek, Kratěna – M. Chalupa, Preisinger, Hollweg.

Nejtrestanější hráč Milan Gulaš - 30 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont