Preview 31.kolo

Přestávka je u konce a začínáme pěkně zostra, přijíždí Sparta!

Plzeň – Reprezentační pauza je minulostí a poslední domácí duel před Vánoci bude ve znamení duelu s pražskou Spartou. Po skončení zápasu předají fanoušci hráčům, trenérům a realizačnímu týmu vánoční překvapení!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC SPARTA PRAHA

Home Monitoring Aréna, Plzeň
20. prosince 2017
31.kolo Tipsport extraligy

Předloni se již v novém domově Sparty O2 Aréně zdálo, že domácí bez vážnějších problémů dokráčejí ke třem bodům, když tu náhle indiáni dotáhli tříbrankové manko a vybojovali alespoň jeden. Na západě Čech předvedly oba týmy parádní bitvu, kterou ovšem ve svůj prospěch dokázali zlomit Pražané. Indiáni si ale nenechali nic líbit a jako první, nakonec i jako poslední, sebrali Spartě všechny body v jejím novém domově po výsledku 2:1. Doma měli modrobílí také nakročeno k dobrému výsledku, ale slibné vedení neudrželi a hosté uspěli v prodloužení. A samotná semifinálová série začala lépe pro Západočechy, kteří v Praze kralovali 7:3, druhý den však nestačili stáhnout manko 0:4 a padli 3:4. Sparta následně dokonala na západě Čech obrat v sérii, ovšem ta se druhý den opět srovnala. Pražané v pátém zápase uhájili svojí arénu a získali mečbol, který v Plzni potvrdili v prodloužení. Indiánům se v loňské sezóně před vlastním publikem nepovedla ani vendeta, krizí zmítaný tým podlehl 0:5. Odveta již byla mnohem vyrovnanější, přesto se znovu radovala Sparta – 2:1. Do třetice se body dělily, když indiáni stáhli dvoubrankové manko, následně však padli v samotném závěru prodloužení. V našem hlavním městě v posledním kole základní části následně urvali dva body v nájezdech. I v aktuální sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů modrobílí. Odveta v Praze také patřila indiánům, ti zvítězili 2:0. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Sparta se dlouhodobě netají nejvyššími cíli, vše však jako kdyby bylo zakleté. I letos se zatím Pražanům příliš nedaří, aktuálně se nachází až na deváté pozici. Na šestou Olomouc ztrácejí pět bodů, na vedoucí indiány dokonce šestadvacet! Naopak náskok na jedenáctý Liberec je tři bodíky, Severočeši navíc mají utkání k dobru.

Spartu tlačí především obrana. Více branek (92) neinkasoval žádný tým. Bude to tak zajímavý souboj nejpropustnější obrany a nejproduktivnějšího útoku soutěže – indiáni totiž nasázeli již 108 gólů.

Klub z našeho hlavního města táhne především Lukáš Pech, jenž zapsal osm zářezů a dvanáct připravil pro své spoluhráče. V rámci celé soutěže tento počin stačí na dvacátou příčku. Na záda mu dýchá nejlepší střelec týmu Andrej Kudrna (12+7). Mezi třemi tyčemi se nejvíce daří Sami Aittokalliovi s úspěšností zákroků téměř jednadevadesát procent. O něco více minut odchytal David Honzík, ten ale se ale nepřehoupl přes hranici 90. Fiaskem pak skončilo angažování mladého Petra Kváči z jihočeského Motoru, který ve dvou utkáních vyhořel s hodnotou 83.3% a průměrem inkasovaných branek na zápas 5,40.

Dalším zásahem do kádru v rozjeté sezóně byl příchod Richarda Jarůška z Mountfieldu a ze zámoří přišel vyztužit obranné řady Zbyněk Michálek.

Sparta se v extralize prezentuje nejproduktivnějšími přesilovými hrami, hra v oslabení je pak třetí nejúspěšnější. Zároveň hrají Pražané velmi čistě, méně trestných minut inkasovala již jenom Jihlava. Avšak zároveň jejich hra bolí, více hitů rozdal pouze Litvínov. Nejmenší počet zblokovaných střel ale ostatní statistiky trochu kazí. I přes neuspokojivé výsledky je průměrná domácí návštěva 7808 nejvyšší ze všech účastníků domácí nejvyšší hokejové soutěže.

Výsledky posledních zápasů

HC Sparta Praha 3
HC Verva Litvínov 6
(1:1, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Michálek (Kudrna, Pech), 38. Pech (Hlinka, Michálek), 58. Říčka (Piskáček) – 14. Sörvik (Černý, Ihnačák), 25. Lukeš (Hunkes, Hübl), 45. Vandas (Černý), 50. Lukeš (Hübl, Hunkes), 58. Gerhát, 59. Trávníček.
HC Sparta Praha: Honzík – Michálek, Piskáček, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel – Jarůšek, Vrána (A), Říčka – Kudrna, Pech, Smejkal – Forman, Hlinka (C), Reichenberg – Uher, Klimek, Kumstát (A).

Mountfield HK 6
HC Škoda Plzeň 0
(2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Smoleňák (Pláněk, Jaroslav Bednář), 19. Jaroslav Bednář (Cibulskis, Červený), 30. Berger (Köhler, Cibulskis), 44. Červený (Pláněk, Látal), 53. Červený (Koukal), 59. Cibulskis (Džerinš, Kukumberg).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, D. Sklenička, L. Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička – D. Kindl, Mertl (C), Schleiss – Indrák (A), Kracík, Stach – M. Chalupa, Kratěna, Straka – Hollweg (A), Preisinger, Kantner.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 40 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont