Preview 50.kolo

Třikrát a dost! Základní část míří do finiše a indiáni do Brna!

Plzeň – Zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu jsou za námi a v Tipsport extralize zbývají odehrát poslední tři kola základní části – na úvod míří indiáni na led úřadujícího mistra z Brna.

HC KOMETA BRNO
HC ŠKODA PLZEŇ

DRFG Arena, Brno
28. února 2018
50.kolo Tipsport extraligy

V úvodu předloňské sezóny se lépe vedlo Plzeňákům, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3. V odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak na západ Čech dva body. Vloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel nové sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno žádnou pomistrovskou kocovinou netrpí, krizi se však hráči nevyhnuli. Bylo to zejména ve druhé čtvrtině. V té první pouze jednou nebodovali – s Mladou Boleslaví. V té druhé však naopak jen třikrát brali všechny body. Následně ale již přišla série devíti výher v řadě, aktuální jsou čtyři z posledních šesti zápasů. Výsledkem je pátá pozice a jistota čtvrtfinále. Na sedmé Pardubice totiž mají Jihomoravané náskok šestnácti bodů, reálně se dá ještě uvažovat o bronzové příčce, na Třinec je manko čtyři body.

Mužstvo táhne zejména Martin Erat, který nasázel dvanáct branek a hned čtyřiatřicet jich připravil pro své spoluhráče. V rámci celé extraligy tento počin stačí na pátou pozici. Dvaadvacátý je pak obránce Jakub Krejčík (5+26). Mezi třemi tyčemi se skvěle vede oběma gólmanům. Marek Čiliak dostává více prostoru a úspěšnost zákroků vytáhl na téměř dvaadevadesát procent, Jakub Langhamer je dokonce na hodnotě 93,43%.

Kometa má sedmé nejproduktivnější přesilové hry a na stejné pozici je i schopnost čelit v oslabení soupeřům. Brno navíc hraje velice slušně, pouze tři týmy posbíraly méně trestných minut. Shodně je pak až desátá suma rozdaných hitů a zblokovaných střel.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 7
HK Soči 1
(2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Barinka (Zaťovič, Holík), 19. Mallet (Holík, Zaťovič), 24. Holík (Krejčík), 36. Hruška (Čermák, Bartejs), 43. Štencel (Hruška, Čermák), 55. Holík (Krejčík, Mallet), 58. Holík (Štencel, Zaťovič) – 9. Laričev.
HC Kometa Brno: Langhamer (31. Čiliak) – Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Trnka – Zaťovič, Holík, Mallet – Vincour, Hruška, Gajarský – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Plášek, H. Zohorna H., R. Zohorna.

EHC Red Bull Mnichov 1
HC Škoda Plzeň 7
(0:1, 1:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Eder (Albertshauser) - 18. D. Kindl (Indrák), 25. Schleiss, 27. D. Kindl (Jones, Kratěna), 32. Schleiss, 35. Indrák, 38. Kodýtek (Kantner, Kubalík), 58. Kodýtek (Schleiss).
HC Škoda Plzeň: Král (Hylák) – J. Kindl, Kadlec (C), Jones, Kaňák, Sysel, Sklenička - Vracovský, Kantner, Chalupa, Kodýtek, Schleiss, Kubalík, Indrák, D. Kindl, Kratěna, Kracík.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 71 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont