Preview 23.kolo

Plzeň míří na led Mountfieldu HK!

Plzeň – Indiáni vyrážejí vstříc dalšímu venkovnímu utkání. Od pátečních osmnácti hodin vyzvou na souboj Mountfield HK.

MOUNTFIELD HK
HC ŠKODA PLZEŇ

ČPP Aréna, Hradec Králové
30.listopadu 2018
23.kolo Tipsport extraligy

Západočeši načali předloňskou sezónu stylově. Smazali dvoubrankové manko a zvítězili v prodloužení, v odvetě dokonce 3:1. Pak se poprvé vydali na východ Čech a i zde se jim dařilo, zvítězili nejvyšším rozdílem 4:1, poslední slovo si však Mountfield vzal výsledkem 6:3. Ten lépe začal i v loňské sezóně, kdy modrobílé skolil v prodloužení 4:3. Ti se však před svými fanoušky pomstili a vyhráli fotbalově 1:0. Následně ovšem s nulou podlehli 0:6. Na jaře 2018 první Plzeň doma udolala druhé Východočechy 3:2. Na podzim to opět byla velká bitva, indiáni na stejném místě zvítězili v nájezdech. Jakou zápletku nám oba týmy přichystají nyní?

Pod pokličkou Mountfieldu

Východočeši loňskou základní části zakončili na druhém místě, na první Plzeň nakonec ztratili osm bodů. Ve čtvrtfinále zvládli sedmizápasovou bitvu s Libercem, když sice ovládli první dva duely, ale poté museli dokonce čelit vyřazení 2:3. V semifinále čekal Třinec, který si rychle vybudoval náskok 3:0 a postoupil 4:2.

A v podobných vodách se nově složené mužstvo pohybuje i nyní, na dostřel má vedoucí celky ve velmi vyrovnané špičce průběžné tabulky. Vstoupilo sice do extraligy porážkou 0:4 na Spartě, poté ovšem hned sedmkrát zvítězilo, v první čtvrtině celkem devětkrát. Druhá porce třinácti utkání je nepatrně horší, naposledy v Liberci přišla porážka v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Východočechů je překvapivě obránce. Petr Zámorský zapsal již dvacet bodů, když pětkrát zamířil do černého a patnáct branek připravil pro své spoluhráče. Až za ním je útočník, a sice Tomáš Vincour s bilancí 10+5. Mezi třemi tyčemi o něco více minut odchytal Brandon Maxwell s procentuální úspěšností zákroků 91,45, špatně si ale nevede ani Jaroslav Pavelka 90,64.

Přesilovky Mountfieldu se pohybují ve druhé polovině startovního peletonu, naopak hra v oslabení se blíží mezi nejlepší. Podobně je na tom i suma rozdaných hitů. Východočeši také posbírali téměř nejvyšší počet trestných minut a naopak nejmenší zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěva lehce přes pět tisíc fanoušků na utkání platí v celé lize za osmou nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 4
Mountfield HK 3pp
(0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Filippi (Ševc), 27. P. Jelínek (Redenbach, Stříteský), 58. Filippi (L. Hudáček), 65. L. Hudáček (Šmíd) – 23. Vincour (Koukal, Smoleňák), 36. R. Pavlík (Cingel, Paulovič), 49. Cingel (R. Pavlík, Vincour).
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa – Vopelka, Dragoun, Rákos.

HC Škoda Plzeň 1
HC Olomouc 2sn
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Indrák (J. Kindl, Kratěna) – 12. Mráz (Laš), rozhodující nájezd J. Knotek.
HC Škoda Plzeň: Frodl – J. Kindl, Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Allen – Indrák, V. Němec, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – D. Kindl, Kratěna, Kantner – Stach, Kracík, Pour.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 78 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont