Preview 41. kolo

Výroční duel je tu! Plzeň přivítá úřadujícího mistra z Brna!

Plzeň – Devadesát let od svého vzniku oslaví hokejový klub ze západu Čech a soupeřem bude celek nejpovolanější, úřadující mistr – Kometa Brno.

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC KOMETA BRNO

Home Monitoring Aréna, Plzeň
1. února 2019
41.kolo Tipsport extraligy

Předloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel loňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 2:6. První duel sezóny 2018/19 byl opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2 a zvítězila i na západě Čech 4:2. Hattrick dokonala před svými fanoušky opět 3:2. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno je úřadujícím mistrem posledních dvou let. Na jaře zakončilo základní část páté, naplno to rozjelo až v play-off. Postupně ze hry dostalo Vítkovice bez ztráty kytičky, poté Plzeň a Třinec pokaždé s jedním ztraceným duelem. Úřadující mistr vždy zaútočil z páté nebo šesté pozice po základní části a tu drží i nyní. Aktuální je série tří vítězství.

Co se týče individuálních statistik, opět to bude velký boj. V TOP 5 totiž najdeme Petera Muellera (21+20), Petra Holíka (13+32), Martina Zaťoviče (19+18) a Milana Gulaše (20+23). V brankovišti si lépe vede plzeňský Dominik Frodl s procentuální úspěšností 93,58 před Karlem Vejmelkou 91,80.

Kometa má hned před Plzní třetí nejúspěšnější přesilové hry v celé soutěži, schopnost čelit soupeřům v oslabení je ale šestá. Brno posbíralo i šestý nejvyšší počet trestných minut a ještě lépe si shodně vedou sumy rozdaných hitů a zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěva necelých 7500 fanoušků je po Spartě v celé soutěži nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 7
Piráti Chomutov 1
(1:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Mueller (P. Holík, Dočekal), 24. Zaťovič (Mueller, O. Němec), 28. Orsava, 31. Hruška (Orsava, Bartejs), 44. Malec (P. Holík, O. Němec), 54. Zaťovič (Mueller, Hruška), 54. L. Čermák (Vondráček, Orsava) – 7. Raška (L. Kovář, Duda).
HC Kometa Brno: Vejmelka – D. Mikyska, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kusko, Plekanec, Mallet – Orsava, Hruška, Vondráček – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Bílí Tygři Liberec 4
HC Škoda Plzeň 0
(0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 47. L. Hudáček (Derner, P. Jelínek), 51. M. Kvapil (Derner), 52. L. Krenželok (J. Vlach), 56. M. Kvapil (Filippi).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Čerešňák, Kvasnička, L. Kaňák, Allen, Vráblík – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák (A), Preisinger, Kantner.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 88 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont