Preview 9. kolo

Indiáni míří na led nováčka z Kladna!

Plzeň - Poprvé od února 2014 vyrážejí Škodováci na led Kladna v rámci extraligového souboje. Tehdy uspěli fotbalově 1:0 brankou Tomáše Vlasáka z dvanácté minuty.

RYTÍŘI KLADNO
HC ŠKODA PLZEŇ

ČEZ Stadion, Kladno
11. října 2019
9. kolo Tipsport extraligy

Kladno opustilo tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž v sezóně 2013/2014, s indiány ale v tomto ročníku srdnatě bojovalo. Nejprve na ledě Plzně zvítězilo 5:3, v odvetě před svými fanoušky lépe zvládlo samostatné nájezdy. Poté se ale již lépe dařilo hráčům ze západočeské metropole, kteří kontrovali 4:2 a zatím poslední vzájemný extraligový duel rozsekl jedinou brankou zápasu šestého února roku 2014 Tomáš Vlasák. Oba celky naposledy před letošní sezónou zkřížily hokejky v přípravě 2015. Před čtyřmi lety se podobně jako letos hrálo dvojutkání doma - venku. 28.07.2015 před svými fanoušci zvítězili Plzeňští po dvou brankách Poletína a jedné Pituleho, za hosty dramatizoval duel na 1:2 Kindl. V odvetě na Kladně se rovněž radovali domácí, branek padlo dvakrát více a na úspěchu v poměru 5:3 se podíleli střelci Růžička, Bílek, Dalecký, Kindl a Lukáč, Plzeň kontrovala z 0:4 na 3:4 Bližňákem, Johnsonem a Kubalíkem. Letos před svým publikem na úvod přípravy zazářili Plzeňští. Ti sice jako první inkasovali, nakonec ale dokráčeli k pohodlné výhře 5:2, v odvetě dokonce dobyli led soupeře 8:2, když již po devíti minutách vedli 4:0. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Pod pokličkou Kladna

Jak už to tak bývá, mužstvo po postupu do vyšší soutěže prošlo řadou změn. První ligu hraje dál Tomáš Vildumetz, který odešel do Ústí nad Labem a Petr Vampola s Petrem Hořavou, jenž zamířili do Slavie. Proti svým naopak nastoupí v dresu Litvínova Jiří Říha, v Mountfieldu Adam Kubík a v Brně Tomáš Plekanec. Na Kladně již nepokračuje ani Linus Svedlund.

Naopak na pomoc přišli Ladislav Romančík z Litvínova, Ondřej Smetana z Ústí nad Labem, David Stach přes Spartu z Plzně a ze zahraničí Jakub Müller, Adam Kalaj, Brendan O'Donnell, Martin Réway a v průběhu sezóny i gólman Denis Godla.

Mančaft Jindřicha Lidického a Davida Čermáka odehrál v přípravném období hned jedenáct střetnutí. S indiány padl 2:5 a 2:8, s Litvínovem 4:5 v prodloužení a 2:5, 1:4 s Mladou Boleslaví, v Karlových Varech 1:7, s Bolzanem 3:7 a s Norimberkem 3:4 v prodloužení. Tři výhry byly zapsány se Slavií 6:4, s Lausitzer Füchse 5:1 a v Ústí nad Labem 3:0

A extraligové výsledky zatím na letní období navazují. Rytíři se vrátili do nejvyšší tuzemské soutěže prohrou 2:6 na ledě úřadujícího mistra z Třince, následoval domácí nezdar 2:5 s Mountfieldem a porážka v Karlových Varech 4:7. Až ve čtvrtém utkání přišel zisk premiérového bodu po porážce s Vítkovicemi 2:3. Následovaly výhry 2:1 ve Zlíně a 4:3 v prodloužení s Olomoucí i 5:3 s Libercem. Naposledy v Pardubicích ovšem domácí zvítězili 3:2.

Výsledky posledních zápasů

HC Dynamo Pardubice 3
Rytíři Kladno 2
(1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Kusý (Poulíček, Zdráhal), 25. Látal (Zdráhal, Harju), 32. Poulíček (Kusý, Kloz) – 21. Stach (Jágr), 39. Jágr (Austin, Zikmund).
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Lakos, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Valský, Kaut, O’Donnell – Hajný, Melka, Š. Bláha – Jelínek.

EVZ Zug 5
HC Škoda Plzeň 2
(0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Thorelli (Lindberg, Schlumpf), 32. Simion (Martschini), 39. Martschini (Hofmann, Diaz), 40. Martschini (Thorell, Lindberg), 48. Langenegger (Leuenberger) – 14. Straka (Budík, Kodýtek), 30. Čerešňák (Kaňák, Indrák).
HC Škoda Plzeň: Kolář (Micka) – Moravčík, Kaňák, Budík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Houdek – Straka, Kodýtek, Eberle – Němec, Vlach, Indrák – Pour, Heřman, Rob – Kolda, Přikryl, Kantner.