Preview 26. kolo

Indiáni uzavřou polovinu základní části stylově, na ledě mistra!

Plzeň – Modrobílí odškrtnou další blok dlouhodobé části soutěže na nejdelší možné cestě - ve Slezsku. Zároveň se i Tipsport extraliga na chvíli odmlčí pro reprezentační přestávku.

HC OCELÁŘI TŘINEC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Werk Arena, Třinec
8. prosince 2019
26. kolo Tipsport extraligy

V předloňské sezóně se oba celky potkaly hned ve druhém kole a radovali se před svými fanoušky Slezané 5:2. V odvetě, opět na stejném místě, pak v prodloužení 3:2. Dotřetice to již vyšlo indiánům, když své fanoušky potěšil vteřinu před nájezdy Indrák a za tři body nakonec uspěli modrobílí 2:1. Na úspěšnou sérii navázali v sezóně 2018/19 cennou výhrou 3:2 ve Slezsku, avšak Oceláři se pomstili v odvetě 4:1. Poté se strhla nevídaná přestřelka, která skončila úspěchem indiánů v nájezdech 6:5 a nakonec pozdější mistr loupil na západě Čech 2:1. A pak přišlo play-off. Indiáni začali skvěle, oba úvodní duely v Třinci zvládli. Jenže červenobílí se nedali a nakonec vše rozsekli v rozhodujícím střetnutí 5:1. Modrobílí se alespoň malinko pomstili na úvod ročníku 2019/20, kdy ze svého ledu hosty vyprovodili v poměru 6:1, hattrick stihl za necelých osmnáct minut hry Jan Eberle. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Slezané zakončili loňskou základní část na druhém místě, o bod před indiány a o dva za Libercem. Právě s ním se nakonec i potkali ve finále, když nejprve ve čtvrtfinále zametli s Vítkovicemi 4:0 a poté ve velké přetahované 4:3 vyřadili i Plzeň. Mistrovský titul vybojovali v poměru 4:2.

Letošní aktuální umístění je velmi podobné - třetí, avšak okolní týmy mají odehráno méně zápasů. Například Plzeň, která ztrácí jediný bod, má ještě čtyři utkání k dobru. Oceláři na úvod soutěže roznesli nováčka z Kladna 6:2, následovaly ale tři porážky. Od té doby jasně převahovaly výhry, avšak aktuální je opět horší období, konkrétně čtyři porážky z pěti střetnutí, naposledy přišel výprask 0:5 v Liberci.

Slezané mají až abnormálně vyrovnané čelo týmového bodování, vždyť hned mezi čtyřmi hráči je minimální bodový odstup. Petr Vrána se pyšní bilancí 8+13, Matěj Stránský 10+10, Michal Kovarčík 9+11 a dokonce obránce Martin Gernát 3+17. Mezi třemi tyčemi se nejvíce dařilo již nyní léčícímu se Patriku Bartošákovi, který úspěšnost zákroků vyšrouboval nad třiadevadesát procent. Jen o něco hůře je na tom nová brankářská jednička Petr Kváča, extraligovou premiéru si odbyl i mladý Nick Malík, skončil ale pod hodnotou osmdesát.

Přesilové hry Ocelářů platí v celé soutěži za nejlepší, hra v oslabení je pátá. Suma posbíraných trestných minut je devátá, rozdaných hitů šestá a zblokovaných střel třetí. Průměrná domácí návštěvnost lehce přes 4500 fanoušků je desátá.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 5
HC Oceláři Třinec 0
(0:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 36. Kolmann (T. Hanousek, M. Zachar), 44. Šír (Špaček), 44. Birner (Ordoš, L. Hudáček), 46. M. Zachar (T. Hanousek), 58. Lenc (Filippi).
HC Oceláři Třinec: Kváča (od 44. Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Novotný, Martynek.

HC Škoda Plzeň 4
HC Kometa Brno 2
(0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) – 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec).
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl, Gulaš – Suchý, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont