Turnaj 4. tříd

Tradiční vánoční turnaj 4. tříd odkrojil první hrací den!

Plzeň - Poslední pátek a sobotu roku 2019 se v LOGSPEED CZ Aréně i vedlejší Malé hale koná mezinárodní turnaj čtvrtých tříd, který jako partner turnaje podpořila společnost SD Group.

Klání hráčů ročníku 2010 a mladší se zúčastní osm celků, Plzeň má ve skupině za soupeře Písek, Letňany a německý Weiden, druhý celek se popasuje s Kladnem, Třemošnou a Wolves.

Hrací doba je stanovena na 3 x 15 minut čistého času na celé hřiště s výměnou stran. Turnaj je pro hráče ročníku narození 2010 a mladší. Bodový systém je standardní tříbodový, po případné remíze v základní hrací době následují rovnou samostatné nájezdy. Úprava ledu proběhne po skončení utkání. Za faul není trestné střílení, ale vyloučení hráče na jednu minutu. V případě rovnosti bodů rozhodují vzájemná utkání, dále pak brankový rozdíl, větší počet vstřelených branek a nakonec los.

Poslední dva ročníky završili indiáni vždy stříbrní, před rokem ve finále podlehli Třemošné, o rok dříve Rokycanům. Bronz si vždy do našeho hlavního města odvezli Letci.

První hrací den ovládl A-tým ve velkém stylu, oba duely vyhrál. Nejprve skolil Letňany 8:4, poté si vyšlápl i na německý Weiden (12:4). Zítra si to rozdá hned v první utkání celého dne s Pískem o postup do finále, ten rovněž sestřelil Weiden, avšak 7:8 nezvládl přestřelku s Letci.

B-tým naopak oba duely nezvládl. Nejprve 2:5 ztratil s Kladnem, poté prohrál i derby s Wolves. Zítra modrobílé čeká poslední duel ve skupině proti Třemošné, která s Vlky rovněž vysoko prohrála, avšak s Rytíři těsně 6:5 uspěla.