Preview 40. kolo

Pohodu nedělního odpoledne rozčísne duel se Spartou!

Plzeň – Cílová rovinka se blíží! Indiáni duelem čtyřicátého kola odstartují poslední čtvrtinu základní části.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC SPARTA PRAHA

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
25. ledna 2020
40. kolo Tipsport extraligy

V předloňské sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů Západočeši. Odveta v Praze také patřila indiánům, ti zvítězili 2:0 a pomyslný hattrick dokonali při skóre 3:1. S povedeným ročníkem se rozloučili vítězstvím 4:2 v našem hlavním městě. Plzeň tak brala všech dvanáct bodů! První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. V posledním měření sil naopak modrobílí prohrávali (0:2 a 2:3), přesto brankami v závěru otočili na konečných 4:3. První zápas sezóny 2019/20 byl reklamou na hokej. Oba celky ztratily dvoubrankové vedení, Sparta dokonce třígólové, nakonec vše v prodloužení rozsekli Pražané. Za dva body uspěli i v odvetě v nájezdech, kdy třikrát vedli a stejně tak dotřetice - 2:1 v prodloužení. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané loňskou základní část zakončili na desátém místě a letos jsou ambice mnohem vyšší. A zatím se je daří plnit. Úvod extraligy byl sice ve znamení pouze jednoho tříbodového vítězství z pěti zápasů, ovšem Pražané již také stihli dvě devítikolové šňůry vítězství. Výsledkem je tak nyní přímý souboj s Plzní o průběžnou druhou pozici a vzdálený ještě není ani vedoucí Liberec.

Bodově Spartu táhnou Michal Řepík (16+13) s Jiřím Smejkalem (11+17), třetím do party je Lukáš Pech (8+17). Mezi třemi tyčemi dostává o něco více prostoru explzeňský Matěj Machovský s úspěšností zákroků přes 92 procent, Jakub Sedláček přeskočil laťku s číslem 90. Nově se do služby hlásí i Michal Neuvirth.

Pražané disponují pátými nejúspěšnějšími přesilovými hrami, v oslabení jsou ale až osmí. Suma posbíraných trestných minut je třetí, hitů rozdaly méně pouze Karlovy Vary a střel zblokoval Mountfield a Mladá Boleslav. Průměrná domácí návštěva se jako jediná v republice přehoupla přes hranici 10000.

Výsledky posledních zápasů

HC Olomouc 4
HC Sparta Praha 1
(3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Olesz), 6. Olesz (Knotek), 19. Klimek (Nahodil, P. Musil), 56. Jaroměřský – 49. Říčka (Kudrna).
HC Sparta Praha: Machovský – Tomáš Dvořák, Košťálek, Koistinen, Piskáček, Blain, Kalina, Krutil – Rousek, Tomášek, Řepík – Kudrna, V. Růžička, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – T. Pšenička, Sukeľ, Dvořáček.

HC Škoda Plzeň 5
HC Oceláři Třinec 2
(2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Malát), 15. P. Zdráhal (Budík, Gulaš), 32. Vráblík (Mertl), 43. Budík, 54. Mertl (Gulaš) – 3. Chmielewski (O. Kovařčík), 23. O. Kovařčík (M. Doudera).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, Kracík, Pour – V. Němec, Kodýtek, Rob – Malát, Přikryl, Vracovský.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont