Plzeň - Úvodní dva duely Generali Česká Cupu mají indiáni za sebou, nyní se poprvé představí před svými fanoušky.

HC SPARTA PRAHA

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
13. srpna 2020
4. kolo Generali Česká Cup

První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta po předešlých čtyřech nezdarech na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. V posledním měření sil naopak modrobílí prohrávali (0:2 a 3:2), přesto brankami v závěru otočili na konečných 4:3. První zápas sezóny 2019/20 byl reklamou na hokej. Oba celky ztratily dvoubrankové vedení, Sparta dokonce třígólové, nakonec vše v prodloužení rozsekli Pražané. Za dva body uspěli i v odvetě, kdy třikrát vedli a stejně tak dotřetice - 2:1 v prodloužení. Poslední slovo si vzali modrobílí 6:3 před svými fanoušky. Ti uspěli i na úvod ročníku 2020/21, kdy dokázali v rámci letního Generali Česká Cupu otočit z 0:2 a 1:3 na konečných 4:3 v prodloužení, dvěma góly se blýskl navrátilec David Stach. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané již mají v zádech polovinu utkání základní skupiny, tedy konkrétně tři. Na úvod se popasovali právě s indiány a po ztrátě dvoubrankového vedení podlehli v prodloužení.

Tento týden v pondělí nastoupili proti extraligovému nováčkovi z jihu Čech. Motor v Praze dvakrát vedl, ovšem čtyři góly v posledních čtyřech minutách utkání znamenaly porážku 2:5. A pozor! Poslední trefu do prázdné klece zaznamenal explzeňský gólman Matěj Machovský!

O den později Pražané vycestovali poprvé mimo své mantinely, konkrétně do Kladna. Pro Středočechy se kvůli karanténě jednalo o první letošní duel, přesto si vedli lépe. Vypracovali si vedení 2:0 a i přes snížení odskočili na 3:1, Sparta již pouze korigovala na konečných 2:3.

Mužstvo bodově táhne Tomáš Pavelka, který již zapsal pět bodů za dvě branky a tři asistence. V zádech má dvoubodové Davida Tomáška (2+0), Andreje Kudrnu (2+0), Jana Buchteleho (1+1), Petra Kalinu (0+2) a Matúše Sukeľa (0+2). V brance dostal dvakrát příležitost Jakub Neužil, procentální úspěšnost zákroků ovšem nevytáhl nad hodnotu 87,50. Jednou se mezi tři tyče postavil Matěj Machvoský, ten naopak zazářil s cifrou 93,94%.

(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Z. Doležal (D. Voženílek, Karabáček), 38. Karabáček (Michnáč), 50. Toman (Lytvynov, Prokeš), 55. Z. Doležal (R. Přikryl) – 34. Mertl (Gulaš, P. Musil), 36. Kodýtek (Pour).
HC Škoda Plzeň: Pavlát (Micka) – Lang, Čerešňák, L. Kaňák, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Stach, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.