Ohlasy 4. kolo

Máme velkou radost, jak jsme první zápas po restartu zvládli, říká střelec Tomáš Mertl

Indiánům vyšel první zápas po extraligovém restartu na jedničku, plzeňští hokejisté dokázali uspět na ledě litvínovské Vervy v poměru 4:1! Dvěma góly se na výhře podílel kanonýr Tomáš Mertl.

Západočeši vyjeli k extraligovému mači poprvé od 9. října, kdy dokázali uspět na ledě Komety. Na toto poslední vítězství dokázali Plzeňané ideálně navázat dalších úspěchem, tentokrát na stadionu Vervy. „Měsíc bez zápasu byl asi trošku znát. I když se nedá úplně říct, že by první třetina byla vyloženě špatná, tak určitě chvilku trvalo, než si tělo na všechno zvyklo. My jsme od středy ale dobře trénovali. Jsme moc rádi, že jsme první zápas po restartu hned takto zvládli,“ těší Tomáše Mertla.

Centr elitní formace indiánů přidal proti Litvínovským svůj sedmý a záhy i osmý zásah v probíhající náročné sezóně. První gól vstřelil Tomáš Mertl díky krásně střele pod víko, ke gólu mu pomohlo pohotové vyhození Dominika Frodla od vlastní branky. „Frodlík to moc dobře viděl, hned toho využil. Hodil dlouhý lob do středního pásma, udělal to opravdu skvěle,“ chválil krátce po střetnutí plzeňskou jedničku Mertl. Ta přišla o čisté konto jen pár sekund před koncem základní hrací doby.

Druhý gól Tomáše Mertla padl po dalším přečíslení, když si nejprve s přihrávkou ideálně počkal kapitán Milan Gulaš, po něm trpělivě zakončil právě zmiňovaný střelec do protipohybu gólmana. „Dneska nám nějaké kombinace zase vyšly, z toho máme samozřejmě radost. Souhru jsme udržovali v Dobříši na pěkném ledě, tam nám to cvakalo! Jen, ať nám to takhle jde pořád,“ přeje si plzeňská 86.

Forvard Mertl se stal nejlepším střelcem Plzně i extraligy v sezóně 2017/18, také letos má našlápnuto k zajímavé metě. V sedmi duelech si zatím připsal osm přesných zásahů: „Snažím se hodně střílet, padá mi to tam, za což jsem moc rád. Góly samozřejmě pomohou, díky nim se cítím líp a líp. Když to tak bude pokračovat, budu z toho mít určitě radost, ale moc si hlavně přeji, abychom letos udělali týmový úspěch.“

Na povedené výkony, které indiáni předváděli před zastavením soutěže, nyní skvěle navázali. Díky výhře nad Litvínovem si Škodovka upevnila vedoucí místo v nekompletní tabulce. „Zatím jsme s výkony spokojení. Ale na druhou stranu také víme, že i ostatní soupeři se rozjedou, v dalších zápasech to nebude nic jednoduchého. Jsme rozhodně rádi, jak jsme do soutěže vstoupili, i dnes jsme zvítězili. Doufám, že budeme dál sbírat body,“ říká Tomáš Mertl.