Pavel Musil #89

Na letní přípravu jsem se těšil, říká s úsměvem Pavel Musil

Před rokem na západ Čech přestoupil z Olomouce, nyní se naplno připravuje na svou druhou sezónu v modrobílém dresu. V loňském roce kvůli zranění odehrál Pavel Musil pouze 32 utkání, ve kterých vstřelil sedm branek a dalších jedenáct jich připravil.

Nejprve se pár slovy vraťme ještě k minulé sezóně. Indiáni po 52 zápasech skončili na pátém místě. Jak by zhodnotil dlouhodobou část plzeňský útočník? „Základní část byla poměrně slušná. Měli jsme spoustu zraněných hráčů, přesto to kluci dokázali ubojovat. Veliká škoda, že se nám nepovedl přímý postup do čtvrtfinále, to bylo o malý kousek, hodnotí Pavel Musil.

V předkole play off se Škodovka utkala se svým tradičním soupeřem - Olomoucí. Právě z Hané na západ Čech před sezónou Pavel Musil přestoupil. Tentokrát se ovšem radoval soupeř. „Vyřazení jsem kousal velice špatně. Před mým přestupem do Plzně jsem prohlásil, že chci jít do týmu, který má vyšší ambice než Olomouc. Sportovně se musí uznat, že Olomouc byla lepší a zaslouženě nás přejela. Musíme se z toho poučit. Všechno špatné je pro něco dobré,“ hlásí osmadvacetiletý hokejista.

V pondělí 3. května plzeňským hráčům začala letní příprava na nový ročník a jak sám Musil přiznal, natěšení bylo veliké. „Pro nás pro všechny to byla dlouhá pauza, protože jsme bohužel v play off brzo vypadli. První dny jsme se spíše rozkoukávali a rozdýchávali. Přes letní přípravu musíme na všem zapracovat a budeme doufat, že sezóna následující bude lepší než ta předešlá,“ říká hráč s číslem 89 na zádech.

Letní příprava je v Plzni vyhlášená, hráče nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Před rokem byla ve znamení všelijakých omezení, letos si jí už může Pavel Musil vychutnat naplno. „Příprava je nadále pod vedením Honzy Snopka. Já jsem tu rok, tak pro mě je to pořád něco nového, ale těšil jsem se na ni. (smích) Vloni to bylo narušené, nejprve se mohlo, poté nemohlo, takže i pro mě to letos bude trochu novější,“ dodává s úsměvem na rtech.

Mužstvo prošlo razantní proměnou. O Milanu Gulašovi už toho bylo napsáno mnoho, přesto i Pavel Musil tuší, že bude potřeba ho nahradit. „Milana Gulaše bude asi těžké nahradit, to je jasné. Budeme se muset o to postarat všichni jako tým. Ale je potřeba říci, že přišli velice kvalitní hráči. Doufám, že si vše sedne, jak to všichni chtějí a v sezóně to ukážeme.

Jedním z lídrů byl mohl být i právě Pavel Musil. „Udělám vše proto, abych pomohl mladým klukům, i sobě samotnému, a ročník byl dobrý. Už se nebudeme moci za Milana schovat.“ A jaké přání do nové sezóny má samotný hráč? „Já jen doufám, že příští rok už bude zdravotně lepší. Snad pomine i pandemie okolo koronaviru, začne se žít normálně a fanoušci budou moci fandit přímo na stadionu,“ říká na závěr Pavel Musil.