7. třída v přípravě

Sedmáci završili první přípravný blok! Trenér Bořek Hanzlík: Kluci měli po hokeji hlad

Mladí indiáni mají za sebou první část přípravy. Nyní následuje zasloužený oddych, vše bude pokračovat v závěru července.

„Hráči ročníku 2009 se ke společné přípravě sešli hned, jak to koronavirová opatření dovolila. V dubnu jsme se začali scházet ve venkovních prostorech nejprve v šesti lidech, poté v deseti a nakonec všichni. Tréninky probíhaly buď na hřišti naší partnerské školy nebo v nedalekém Škoda parku. Tamní prostor umožňoval nejvíce se přiblížit našemu sportu prostřednictvím inline bruslení a inline hokeje. A to vše jsme absolvovali minimálně dvakrát týdně,“ vzpomíná trenér Bořek Hanzlík.

„Od května konečně došlo i na náš milovaný hokej. Na zimním stadionu v Plzni vedení zachovalo led na hlavní hale až do konce měsíce. A tak nejprve na třetiny, posléze na poloviny, až nakonec v celém týmu mohli kluci začít pilovat to, co jim bylo několik měsíců zakázáno. Nutno dodat, že online tréninky ze zimy se ukázaly do značné míry zbytečné, že všeobecné dovednosti většiny hráčů byly na nízké úrovni. A ani s hokejovými dovednostmi to nebylo valné. Červen strávili sedmáci na zimním stadionu v Třemošné, kde trénovali třikrát týdně a postupně získávali hokejovou jistotu. Kluci trénovali naplno a s chutí. Bylo vidět, že jim hokej schází a jsou po něm hladoví, na ledě byli kluci skvělí. Náplní tréninků byly základní hokejové dovednosti – driblink, přihrávky, střelba, ale hlavně hry v mnoha formách, což hráče bavilo nejvíc,“ vypráví.

„Sehráli jsme také tři přátelské zápasy. S berounskými Medvědy, s Meteorem Třemošná a s Pilsen Wolves. I ve hře se začíná projevovat, co v tréninku pilujeme. Zápasy byly z naší strany velmi vydařené,“ hodnotí.

„Další přípravu zahájí sedmáci 28. července a bude docela náročná. Kromě dvoufázových tréninků nás čeká i celá řada přátelských zápasů se silnými soupeři – Slavie, Chomutov, Třemošná, Mannheim... A také tři náročné turnaje - v Olomouci, v Karlových Varech a v září v Liberci, kde nás prověří zase ti nejlepší vrstevníci celé ČR,“ uzavírá lodivod sedmé třídy.