Podpis smlouvy Dominik Furch

HC Škoda Plzeň podepsal smlouvu s brankářem Dominikem Furchem

Novou posilou HC Škoda Plzeň se stal gólman Dominik Furch, který se s klubem dohodl na spolupráci zatím do konce září 2021.

„Míra Svoboda má zdravotní problémy, které nechceme specifikovat, a čekají ho ještě další vyšetření. Proto jsme na tento fakt zareagovali příchodem Dominika Furcha, který je prozatím do konce září. Podle vývoje situace se poté budeme domlouvat dále,“ říká k příchodu Dominika Furcha Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň, který doplňuje: Dominik má samozřejmě ve smlouvě dodatek, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí může odejít před koncem září."

Dominik Furch

Jednatřicetiletý gólman, který se narodil v Praze, se v mládežnickém věku připojil k týmu Slavie. Zde v sezóně 2007/08 poprvé naskočil i do extraligy, zkušenosti sbíral také v týmu BK Havlíčkův Brod v první lize. V průběhu následujících ročníků získával Furch v dresu Slavie stále větší a větší porce zápasů v A týmu, zároveň se představoval také v berounských barvách. V sezónách 2013/14 a 14/15 už byl Furch jasnou jedničkou mužstva z hlavního města, díky svým výkonům si poté vysloužil první zahraniční angažmá. V extralize chytal Dominik Furch zatím výhradně v dresu pražské Slavie, se kterou získal jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

V ročníku 2015/16 si Furch poprvé zachytal v zahraničí, konkrétně v KHL v dresu týmu Avangard Omsk, kde se stal pro tři sezóny stálicí v brankovišti s vysokou úspěšností zákroků. V sezóně 2018/19 Dominik Furch bojoval v barvách Čerepovce, o ročník později se poprvé během svých zahraničních angažmá stěhoval z KHL, když zamířil do švédského mužstva Örebro HK. V uplynulé sezóně 2020/21 už však Furch opět patřil k tvářím Kontinentální hokejové ligy, když chytal v týmu Dinamo Minsk. Celkově naskočil do 46 zápasů, znovu si držel vysokou úspěšnost zákroků kolem 90 %.

Dominik Furch je zkušeným reprezentantem, který barvy České republiky hájil jak v mládežnických výběrech, tak v mnoha případech i v týmu seniorském. Gólman se v roce 2016 představil na mistrovství světa v Rusku, kde odchytal čtyři zápasy. Součástí národního týmu byl Furch také na světovém šampionátu v roce 2017 v Německu a Francii a na Zimních olympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu.