Ohlasy 3. kolo

Chceme dávat hezké góly, ale to nám zatím nevychází, říká Martin Lang

Indiáni i ze svého druhého venkovního souboje odcházejí s prázdnou. Po Pardubicích dnes nestačili ani na ledě Olomouce.

„Asi to bude znít divně, ale domácím to vyhrál jeden hráč. Opravdu to na něm stálo celé a on toho využil. Povedl se mu zápas a to si myslím, že byl hlavní důvod, proč Olomouc zvítězila,“ ohlíží se forvard Plzně Martin Lang a doplňuje: „My jsme měli nějaké šance, bohužel jsme je neproměnili, oni ty své ano. Bez gólu nemůžete vyhrát, musíme být produktivní. Rozhodla koncovka.“ Přesto se Plzeň v závěrečném dějství zvedla, herně i gólově ji ovládla. „Pro nikoho není příjemné prohrávat. V kabině jsme si sedli a chtěli jsme to napravit. Zlepšilo se to, dali jsme gól a v tom musíme pokračovat,“ dodává.

Jeho tým přitom i podruhé ve venkovním extraligovém zápase čtyřikrát inkasoval, naopak dohromady vsítil jedinou trefu. „Málo se tlačíme do brány, akce přehráváme. Kdybychom si dali jednoduší přihrávky, nahodili to branky, šli tam a udělali jsme nějaký hnusný gól, který by nás nakopl... Chceme dávat hezké góly, ale to nám zatím nevychází,“ je si vědom mladý forvard.

Sám se přitom představil v prvním útoku po boku Dzierkalse a Mertla. „Samozřejmě je každé utkání jiné. Někdy se daří, i když spolu netrénujeme, někdy se nedaří, i když dřeme celý týden. Určitě se všichni snažíme na maximum. Takhle na začátku si vše musí sednout. Někdy jsme třeba spolu ještě nehráli, mění se to. Musíme už na tom zapracovat, začít hrát náš hokej a vyhrávat,“ hodnotí.

Škoda tak má za sebou úvodní tři duly s bilancí jedné výhry a dvou porážek. „Není to příjemné, ale stále je začátek sezóny. Starší hráči již mají něco nahráno, ti to vedou, my mladší se k nim snažíme vzhlížet, poslouchat jejich rady. Myslím si, že další duely to zlepšíme,“ vyhlašuje. Další příležitost mají modrobílí opět ob den, netradičně již ve čtvrtek se totiž před svými fanoušky postaví Bruslařům. Co je tedy nyní potřeba udělat? „Zbytečně se v tom nebabrat. Říci si jednoduché pokyny, zlepšit se a ve čtvrtek o tom jen nemluvit, ale i to začít dělat,“ uzavírá Martin Lang.