Indiáni v reprezentacích

Reprezentační trenéři ukázali na patnáct mladých indiánů!

Kromě reprezentační devatenáctky mají ostatní čtyři věkové kategorie naplánovány srazy na začátek října. A trenéři nezapomněli ani na celou řadu hráčů z Plzně!

Reprezentace U20
Nejstarší mládežnická kategorie měla v pondělí dvacátého září na pořadu dne jednodenní kemp, kterého se účastnili Vladimír Kremláček a Marcel Marcel. Oba mají již zkušenosti i z A týmu. „Stihli jsme jednu fázi na suchu a dva ledy. Plus tam bylo dlouhé video ohledně herní strategie. Pro hráče je i jeden den super, že nezapomene ten herní styl a může si to připomenout. Přeci jen ne každý hraje ve svém klubu podobný styl hokeje,“ popisoval po návratu druhý jmenovaný.

Podobnou akci chystá trenér Karel Mlejnek i na pondělí čtvrtého října, kdy se výběr sejde opět v Litoměřicích. Tentokrát obdrželi pozvánku David Jiříček, Vladimír Kremláček a Sebastián Malát.

Reprezentace U19
O rok mladší kolegové mají svůj sraz až v úvodu listopadu, kdy je čeká trojutkání s vrstevníky z Finska ve Vierumäki. Dosud se tak čeští mladíci sešli pouze jednou a v nominaci bylo i kvarteto Škodováků - Vladimír Kremláček, Marcel Marcel, Dominik Soukup a David Špaček. Na turnaji čtyř zemí v Německu s výběry hráčů do dvaceti let skolili Dánsko a podlehli Slovensku a domácím. „Zápas s Dánskem bych řekl, že byl celkem jednostranný a výsledek neodpovídá naší předvedené hře. Utkání s Německem bylo z naší strany špatné. Domácí na nás vlétli a byli lepší ve všech aspektech hry. Souboj se Slováky byl nahoru - dolů, bohužel po třech individuálních chybách a bez vstřeleného gólu nemůžeme uspět,“ hodnotil Dominik Soukup.

Reprezentace U18
Osmnáctka má za sebou již i Hlinka Gretzky Cup, naposledy se sešla v úvodu tohoto týdne na dvoudenní soustředění. V nominaci nechyběli Adam Dvořák, Marek Soukup a Jakub Šiler, prvně jmenovaný se za kempem ohlížel následovně: „Program byl poměrně jasný. Hned ráno jsme měli trénink na ledě a poté na suchu, odpoledne to samé. Vše navíc bylo proloženo videi a pohovory.“

Nyní čeká na hráče v úvodu října týdenní kemp, v jehož závěru se třikrát popasují s Ruskem, tedy vítězem prestižního Hlinka Gretzky Cupu. Pozvánku od Jakuba Petra obdrželi Adam Dvořák a Marek Soukup. „S Márou hrajeme spolu opravdu již hromadu let, prakticky od prvních krůčků v Třemošné. Asi se ho nikdy nezbavím,“ směje se Adam Dvořák, který svou nominaci oslavil hattrickem v Chomutově v posledním kole juniorů.

Reprezentace U17
Český výběr do sedmnácti let má za sebou již dva zajímavé kempy. Na prvním se s bilancí dvě výhry a jedna porážka popasoval se Švýcary, poté se zúčastnil Turnaje pěti, na kterém sice na úvod podlehl USA, poté ale skolil domácí celek, Německo i Slovensko. V nominacích se již představili i indiáni Antonín Lučan, Daniel Jansa, Adam Buzek a Jan Kučera. „Samozřejmě mě pozvánka potěšila, mohl jsem tak poprvé poznat mezinárodní hokej na reprezentační úrovni. Ale pro mě je to především motivace do další práce a zlepšování se,“ vypráví prvně jmenovaný.

Nyní trenér Rostislav Vlach přichytal čtyřdenní soustředění v Hodoníně, vrcholem bude souboj s Kometou Brno. A indiány opět neopomenul, pozvánku obdrželi Josef Eichler, Marek Hořejší, Daniel Jansa a Jan Kučera, mezi náhradníky jsou navíc Adam Buzek a Denis Řehoř.

Reprezentace U16
Nejmladší mládežnická reprezentace se naposledy sešla začátkem září v Příbrami, kde nechyběli v nominaci ani Adam Benák, Adam Jiříček, Matyáš Beran a Tomáš Pittr. „Kemp byl náročný, ale byly to jen tři dny, takže se to dalo zvládnout. Byla to pro mě další zkušenost, která mě může posunout,“ popisuje druhý jmenovaný, bratr staršího Davida.

I šestnáctka nyní míří na kemp do Hodonína, trenér, všem plzeňským fanouškům velmi dobře známý, Milan Razým, vybral z Plzně Adama Benáka, Adama Jiříčka a Tomáše Pittra, mezi náhradníky pak figuruje ještě Matyáš Beran.

Nominace, rozhovory a další podrobnosti o plzeňských mládežnických reprezentantech - ZDE!