Preview 25. kolo

Podruhé proti Vítkovicím! Nyní Plzeň hostí Rideru doma

Jako v play off si mohou připadat oba kluby. Dohrávka je totiž svedla v tomto týdnu do vzájemného souboje dvakrát, v neděli se pouze dějiště klání přesouvá na druhou stranu naší republiky.


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC VÍTKOVICE RIDERA

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
21. listopadu 2021
25. kolo Tipsport extraligy

Jedenáctizápasová bodová šňůra zdobí Plzeň v jejím prostředí proti Vítkovicím. Z toho je rovných deset vítězství a jeden nezdar v nájezdech z listopadu roku 2018. Naposledy se tak Ridera na zádě Čech radovala z plného bodového zisku na závěr roku 2016 v poměru 5:3.


Z tábora soupeře

Od posledního vzájemného zápasu neuplynulo ani tolik dní, kolik je prstů na jedné ruce. Oba celky přitom stihly další jedno utkání. Zatímco indiáni padli na ledě rozjetého Mountfieldu, Vítkovice zpřetrhaly sérii čtyř porážek a vyšláply si na pražskou Spartu. Ačkoliv poměr střel byl lepší ve prospěch hostů (31:26), Ridera byla produktivnější. Pouhé čtyři vyloučení za celý duel sice skórem nepohnuly, avšak i přesto se domácí dostali třikrát do vedení a na poslední pokus již vítězství udrželi.

Bodově se opět prosadil i navrátilec ze severu Evropy Dominik Lakatoš, který po gólu proti Plzni zaznamenal ve svém druhém utkání asistenci. Proti indiánům se ovšem zapsal do střetnutí i vyloučením, kterým svůj tým poslal na dlouhou dobu do tří v rozhodujících momentech poslední periody a Západočeši toho využili k rozhodující trefě. „Mám smíšené pocity. V závěru přišly dva stupidní fauly, jeden můj. To se prostě nesmí stávat. Bohužel, tak to je. Klukům jsem se v kabině omluvil, ale body nám to nevrátí,“ pravil autor loňské bilance prakticky bodu na zápas - 48/42 (23+19) pro klubový web.

Vítkovice po dvojutkání v tomto týdnu zůstávají na třinácté příčce, která v letošním ročníku Tipsport extraligy jako jediná zaručuje rychlý konec sezóny - ani play off a ani boje o záchranu. Avšak pozor, Ridera má duel k dobru, v případě vítězství se posouvá až na pozici číslo osm spolu s Litvínovem a Spartou!

Mužstvo má po vedoucím Třinci a Mountfieldu nejlepší obranu v soutěži, avšak útok je zcela nejhorší. Třinácté nejúdernější jsou početní výhody, naopak hra v oslabení je třetí. Suma posbíraných trestných minut je pátá, zblokovaných střel devátá a rozdaných hitů úplně nejvyšší.


Výsledky posledních zápasů

Mountfield HK 7
HC Škoda Plzeň 4
(1:0, 5:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Oksanen (Lev, Smoleňák), 29. Kevin Klíma (Blain), 30. R. Pilař (Šalda, McCormack), 32. Lamper (Orsava), 36. Nedomlel (Jergl, Kevin Klíma), 38. Kevin Klíma (Perret), 60. Oksanen – 22. Čerešňák (Bulíř), 28. Schleiss (Kodýtek), 54. L. Kaňák, 58. Mertl.
HC Škoda Plzeň: Pavlát (36. Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Jiříček, Kvasnička, Budík, Kremláček – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Mertl (A), M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, F. Přikryl, Slanina.


HC Vítkovice Ridera 3
HC Sparta Praha 2
(1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Bernovský (Lednický, Chlán), 27. Solovjev (Chlán), 47. Krenželok (Hruška, Lakatoš) – 27. Dvořáček (Kaše, Pavelka), 36. Pavelka (Dvořáček, Vitouch).
HC Vítkovice Ridera: Stezka – Solovjev, R. Polák, Galvinš, J. Stehlík, Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Bukarts, Marosz, Fridrich – Bernovský, Chlán, Lednický


Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř LOGSPEED CZ Arény

Vstup je umožněn pouze osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19.
Po vstupu do Arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95, a to po celou dobu pobytu v Aréně.
Při vstupu je nutné předložit jeden z níže uvedených dokumentů obsahující Vaše jméno nebo pomocí aplikace Tečka:
- negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
- negativní POC test ne starší než 72 hodin
- certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování - potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
- viz Mimořádné opatření MzČR ze dne 30. července 2021

Samotesty, potvrzení o testu vystavené ze zaměstnání a čestná prohlášení nejsou akceptovány.
Netýká se dětí do 6 let.
Pro plynulý průběh vstupu do Arény prosíme fanoušky, aby měli společně s permanentní vstupenkou připravené potvrzení o negativním výsledku testu, případně o očkování či prodělání nemoci, viz výše uvedené podmínky pro vstup do Arény.

UPOZORŇUJEME, ŽE BEZ SPLNĚNÍ VÝŠE UVEDENÝCH POVINNOSTÍ NEBUDE VSTUP NA ZÁPAS UMOŽNĚN A TO BEZ VÝJIMEK.