Mertl smlouva

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvu s Tomášem Mertlem

Pětatřicetiletý forvard Tomáš Mertl bude nadále pokračovat v dresu HC Škoda Plzeň. Klub s útočníkem podepsal novou smlouvu na dvě sezóny.

„Tomáš je stále jedním z našich klíčových hráčů, což dokazuje každý rok. Pracovitý, spolehlivý hráč, který je připravený na každý trénink i utkání,“ říká k prodloužení smlouvy Tomáš Vlasák, sportovní manažer a asistent trenérů HC Škoda Plzeň. „Věděli jsme o zájmu Českých Budějovic, proto jednání nebyla nejjednodušší a trochu se táhla. Jsme rádi, že Tomáš zůstává v Plzni a že se vše povedlo!

Tomáš Mertl

„Jsem v Plzni spokojený a klub i město mi už přirostly k srdci. Rodině se tu také líbí,“ uvádí Tomáš Mertl k podpisu nové smlouvy. „Jsem hrozně rád, že o mě byl zájem. Ulevilo se mi a jsem rád, že jsem svou budoucnost pro následující dva roky vyřešil. Nebylo to úplně lehké rozhodnutí, zvažoval jsem i návrat domů, ale jsem spokojený, jak jsem se rozhodnul. Jsem přesvědčený, že správně. Chci pomoct týmu k úspěchu!”

Zkušený útočník nedávno odehrál svůj jubilejní 700. zápas v české nejvyšší hokejové soutěži. Během těchto duelů Tomáš Mertl působil ve třech extraligových klubech. Hrál za České Budějovice, královéhradecký Mountfield a nyní bojuje za plzeňskou Škodu. Kromě toho Mertl nastupoval ve třech sezónách i v prestižní KHL, forvard v této soutěži hrál za chorvatský Medveščak, ruskou Ufu a čínský klub Kunlun Red Star. V dresu HC Škoda Plzeň se Tomáš Mertl poprvé představil v sezóně 2017/18. Díky skvělým výkonům se útočník stal nejlepším extraligovým střelcem, s indiány získal bronzovou medaili a zúčastnil se ZOH 2018 v Pchjongčchangu, kde národní tým obsadil čtvrté místo. Mertl je členem plzeňské ofenzivy opět od ročníku 2019/20. Útočník dosud nastoupil v modrobílém dresu do 174 extraligových zápasů, během nichž si připsal celkem 149 kanadských bodů za 67 gólů a 82 asistencí. Tomáš Mertl za indiány bojoval také v Champions Hockey League, ve 3 duelech soutěže zapsal 4 body za 3 trefy a 1 přihrávku.