Příchod Rekonen

Aleksi Rekonen posílí útočné řady HC Škoda Plzeň

A tým HC Škoda Plzeň vítá do svých řad dalšího seveřana. Ofenzivní řady indiánů posílí 28letý Aleksi Rekonen, rodák z Helsinek a odchovanec finského hokeje, který s klubem (jakožto cizinec) podepsal smlouvu na jeden následující ročník extraligy.

„Aleksiho úlohou bude posílení ofenzivy. Je to hráč, který prošel finskými kluby v nejvyšší soutěži a dvě poslední sezóny odehrál v druhé nejvyšší švédské soutěži v klubu BIK Karlskoga, kde působili naši bývalí hráči Viktor Lang nebo Gustaf Thorell. Potvrzoval zde svá ofenzivní čísla. Měl by to být hráč s potenciálem sbírat pravidelně body a mít své místo i na přesilovkách. Je v nejlepším hokejovém věku a minulé ročníky měl kvalitní. Doufám, že v tom bude pokračovat i u nás a bude pro náš tým posilou,“ říká k příchodu 28letého forvarda sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

„Pokud bych se měl hokejově charakterizovat, odpověděl bych, že mojí přednostní je bruslení, umím vystřelit i tvořit hru. Myslím, že jsem hráč do všech herních situací, ale bruslení je mou největší zbraní,“ hlásí 181 cm vysoký útočník. Kompletní rozhovor přineseme dnes v odpoledních hodinách.

Aleksi Rekonen

Aleksi Rekonen je rodákem z Helsinek a odchovancem tamního hokeje. Pravidelný mládežnický reprezentant finského národního týmu a účastník mistrovství světa osmnáctiletých v roce 2011 na svou velkou pozvánku do dospělé reprezentace stále čeká.

Osmadvacetiletý forvard prošel mládeží Jokeritu a začal sbírat zkušenosti v seniorském hokeji v druholigové finské lize v týmu Kiekko-Vantaa. Svůj debut v Liize si připsal v sezóně 2013/14. Následně v nejvyšší soutěži v zemi tisíce jezer prošel až do ročníku 2019/20 týmy Jokeritu, Hämeenlinny, Vaasan Sportu, Lahden Pelicans a Porin Ässätu.

Poslední dvě sezóny strávil ve švédské druhé nejvyšší lize v celku BIK Karlskoga, se kterým vypadl v semifinále v touze po postupu do nejvyšší soutěže.

V sezóně 2020/21 si v 40 zápasech základní části připsal 11 branek a 23 nahrávek, v play off pak v 11 zápasech 2 branky a stejný počet asistencí. Loni v 49 duelech to bylo 40 bodů za 12 gólů a 28 asistencí, v play off následně 8 zápasů a 3 trefy a 2 nahrávky.


Foto: BIK Karlskoga