Václav Baďouček

Pro kluky to bylo složité, ale věřím, že jsme připraveni, říká Václav Baďouček

Nová extraligová sezóna se nezadržitelně blíží, již tento pátek do ní indiány vstoupí domácím duelem s Olomoucí. O tom, jak je tým připraven a spoustě dalších věcí, se rozpovídal lodivod Václav Baďouček.

Pane trenére, trápí vás ještě před startem extraligy nějací marodi?
Zatím jsme všichni zdraví, snad to do pátku vydrží. Do soutěže tedy jdeme s maximálně možnou, co si tedy my trenéři myslíme, silnou sestavou.

Jak vnímáte letní obměnu kádru?
Já věřím v týmovost. Samozřejmě nám odešla celá řada bodů, ale tu samou otázku jsme si kladli již vloni po odchodu Guliho. Nakonec nám vystřelil nahoru Michal Bulíř, letos to zase může být někdo jiný, kluci ten potenciál mají. Když bude hrát dobře tým, tak vystrčí nahoru jednotlivce - v to my pevně věříme. Už prvky, které my chceme, jsou celkem zautomatizované. Samozřejmě na začátku to dřelo, vždyť se obměnila prakticky celé obrana a půlka útoku. Pro kluky to bylo hodně složité a bylo vidět, že ale třeba útočníci - Kodýtek, Schleiss či Suchoš už to měli zažité a vedli si dobře. Ostatní v tom trochu tápali, teď se to již srovnalo a já věřím, že to bude fungovat.

Důležité budou také přesilovky, že?
Nějaké složení již máme delší dobu, teď je to jen o tom, aby to tam začalo padat. Šance tam jsou, jen se to musí prolomit a určitě to zase bude v lize důležitý aspekt - asi jako každou sezónu.

S posilami jste tedy spokojen?
Maximálně. Všechno jsou to kluci, které jsme si v rámci možností co možná nejvíce zmapovali. Co se týče hokeje, jsme věděli, ale dbali jsme i na charakterové vlastnosti. Myslím si, že zapadli dobře, šatna je přijala a já věřím, že soudržnost kabiny je dobrá. Což je opět jeden z velmi důležitých aspektů.

Jak důležitý bude start soutěže?
Začátek je vždycky těžký. Všichni mají sílu, půjdou do toho naplno a s elánem. Rozlosování není úplně jednoduché, ale zase na druhou stranu bych asi nenašel v extralize jednoduchého soupeře na začátek.

Kapitánem byl zvolen Jan Schleiss. Jak se volba rodila?
Já to měl v hlavě již v průběhu léta, pak jsme o tom vedli řadu diskuzí. Je to plzeňský odchovanec, hráč v nejlepším věku. Kluk, který vím, že je schopný se v šatně ozvat v dobrém i ve zlém. Jeho přístup je v hokeji i pro mladé ukázkový. To jsou všechno věci, které nás k tomu vedli.

S kolegou Milošem Říhou máte za sebou první rok. Je spolupráce stále vyvážená?
Kompetence jsou stále stejné a pořád stejně se o všem bavíme. Takhle jsem si to přál, když mě to Tomáš s Martinem oslovili. Abychom to jako dva rovnocenní partneři s Milošem dělali. A není tam ani nijak upozaděný Tomáš Vlasák. Děláme to vlastně i s Rudou Pejcharem ve čtyřech, o všem se bavíme. Když jde do tuhého, ale těch případů nebylo zatím tolik, tak to musí rozštípnout jeden. Je to opravdu týmová práce.

Na jaře se stali mistry junioři i dorostenci, to vám asi také hodně pomáhá, že?
Samozřejmě, zápasy v průběhu sezónu sledujeme, obzvlášť pak v play off. Je dobře, že se klukům daří, máme jich i hodně v nároďácích a vlastně i osmnáctkaři se s námi v průběhu léta dostali na led. Takže již nyní víme, že pro řadu z nich jejich čas přijde.

Pane trenére, děkujeme za rozhovor, ať se daří!