rozhovor petr zámorský

Jsem šťastný, že v Plzni pokračuji, hlásí Petr Zámorský

Petr Zámorský ve slibovaném rozhovoru k prodloužení smlouvy o následující dva roky! Dočtete se mimo jiné o důvodech, které ho k podpisu vedly, nebo o své roli v týmu.

Díky Petru Zámorskému se možná plzeňští fanoušci naučí mít pondělky rádi. Shodou okolností to totiž bylo právě v pondělí (konkrétně 23. května 2022 - článek zde), kdy HC Škoda Plzeň oznámil příchod ofenzivně laděného beka do svého kádru pro sezónu 2022/23. Uplynulo 315 dní a fanoušci si znovu na začátku pracovního týdne mohli přečíst, že jejich barvy bude hájit i nadále.

Petře, jaká byla jednání s Plzní, se kterou jste se dohodl na pokračujícím, dvouletém angažmá?

Byla trochu delší, ale je podstatné, že skončila dobrým koncem! Jsem za to šťastný, tak doufám, že i Martin Straka s Tomášem Vlasákem také. (úsměv) A to je podstatné.

Byla hokejová Škoda v početné konkurenci o váš podpis?

Můj agent odváděl svou práci a nastiňoval mi určité nabídky, ale já musím zopakovat, že jsem moc rád, že jsem se tady v Plzni domluvil a že to dopadlo správně. Takže super.

Ve svém prvním rozhovoru pro fanoušky modrobílých jste zmiňoval, že když jste v loni podepsal smlouvu už v květnu, bylo to na vaše poměry brzy. Letos hlásíte podpis už v dubnu a příští rok ani podepisovat nebudete...

Je to pro mě příjemná změna. Byl jsem v Plzni spokojený a chtěl jsem tu pokračovat. Posledních šest let jsem podepisoval vždy smlouvy jen na jeden rok a už jsem z toho byl až "unavený", každý rok začít kolem Vánoc řešit další sezónu. Proto jsem chtěl v Plzni zůstat takto na dva roky, abych mohl mít čistou hlavu. Samozřejmě je mi ale jasné, že musím makat každý den, protože to dvouletá smlouva nemění. Musím být nachystaný a pořád odvádět maximum. Na to se těším.

V loňské sezóně jste na ledě průměrně strávil přes 27 minut, několikrát jich zapsal dokonce více než 30. Budete tomu přizpůsobovat svou letní přípravu?

Řadu let již spolupracuji s kondičním trenérem Kubou Fryčem, který mi přípravu staví přesně na míru. V již uplynulé sezóně jsem se cítil výborně připravený a věřím, že naše spolupráce s Kubou dává smysl. On ví, jak mě na sezónu přichystat. Budeme společně pracovat na tom, abych byl na následující ročník ještě lépe nachystaný.

Vyžaduje klíčová role, která je z vaší strany očekávaná, například speciální psychologickou přípravu?

Za ty roky, které mám již odehrané, to v sobě už asi tak mám nastavené, že chci pomáhat svému týmu, co nejvíce to půjde. Myslím si, že v týmu by měla být zdravá konkurence, abychom jeden druhého mohli posouvat zase o stupínek, dva výše. Snažím se hrát tak, abych byl hodně vytěžovaný, a tím co nejvíce prospěšný. Role, kterou jsem měl v loňském roce, jsem si nesmírně vážil a užíval si jí každý zápas. Ale ta sezóna je již minulostí a já na ni musím teď navázat.

Mluvil jste o konkurenci v týmu. Myslel jste tím například Adam Jiříčka, kterého v jednom rozhovoru zmiňoval sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák a který dostával prostor také na přesilovkách?

Myslel jsem to tak, že největší prostor na ledě si zaslouží ti, kteří budou nejlépe nachystaní a budou svými výkony nejprospěšnější, prostě budou nejlepší. To je mi jasné a je to pro všechny dané. I tak k tomu budu já přistupovat. Konkrétně Jířa je parádní kluk, který si během zápasů, do kterých nastoupil, vedl docela dobře! Bude na něm, aby se pro budoucí sezóny dobře nachystal, aby mohl udělat další krok ve své kariéře a těch zápasů dostal třeba i více. Ale to už není otázka na mě, od toho jsou jistě povolanější. Já mu přeju jen to nejlepší, aby se jeho kariéra ubírala správným směrem.