PODPIS PETR STRAKA

Další velký návrat: HC Škoda Plzeň podepsal smlouvu s Petrem Strakou

Plzeňský dres pro následující extraligovou sezónu ponese další známé jméno. Modrobílé barvy totiž znovu po dvou letech oblékne útočník Petr Straka.

„Petra moc dobře známe, je naším odchovancem. Jedná se jak o poctivého hráče na ledě, tak výborného kluka do kabiny. Navíc ve svých 30 let už má řadu zkušeností, které může v týmu předat dál,“ uvádí k podpisu smlouvy Martin Straka. „Petr u nás podepsal dvouletou smlouvu. Pokračujeme tak v koncepci budování širšího kádru, který se bude opírat o naše plzeňské kluky. Počítáme s tím, že Petr naváže na své sezóny, jež v našem týmu odehrál.“

Jsem doma. Moc si cením, že jsem dostal šanci se vrátit. A ohromně se těším z toho, že tu můžu ještě něco odehrát,“ říká s úsměvem Petr Straka. „Nikdy nezapomenu na to, že i přes dres soupeře mé jméno po zápase v Plzni fanoušci vyvolávali. Nesmírně jsem si toho vážil a stále vážím. Teď jsem zpátky a udělám všechno, abych našim fanouškům dělal radost.“


Petr Straka

Plzeňský odchovanec slavil se svým mateřským klubem extraligový titul v dorostu v sezóně 2007/08. Výrazně se o něj přičinil tím, že v základní části nastřílel nejvíce branek (40) a byl nejproduktivnějším hráčem základní části (40+34) i play off (5+9). Pravidelný mládežnický reprezentant se o rok později probojoval i na mistrovství světa osmnáctek a po sezóně, kdy hrál i za juniory, zamířil za oceán. Během osmi sezón dvakrát obdržel nominaci na mistrovství světa dvacítek a v dresu Philadelphie s bilancí dvou asistencí nakoukl ve třech utkáních i do nejslavnější hokejové soutěže světa NHL.

Nejvíce času ovšem strávil v QMJHL s bilancí 212 duelů – 208 bodů (97+111) a AHL 230/101 (46+55). V sezóně 2017/18 tak přišlo rozhodnutí pro návrat domů, v dresu indiánů odehrál 43 utkání (8+4), v závěru sezóny pomáhal jihlavské Dukle. V následujícím ročníku naplno bojoval v mateřském klubu, urval s indiány extraligový bronz, v Lize mistrů skončil v TOP 4 v Evropě a v 74 utkáních zatížil konta soupeřů 40 body (14+23).

Podobně si vedl i o rok později. Často nastupoval se svou letkou "Rafanů" - parťáky Janem Eberlem a jmenovce Kodýtkem. Blížil se k bilanci půl bodu na utkání, více ale již bohužel kvůli pandemii nového typu Coronaviru stihnout nešlo. V sezóně 2020/21 nosil v plzeňském týmu „A“ pro zástupce kapitána a dařilo se mu i co do sbírání kanadských bodů. Ve 46 duelech skóroval celkem dvanáctkrát, navíc přidal 15 brankových asistencí. Ve třech duelech play off přidal navíc jednu trefu.

Poslední dva ročníky strávil v severočeském Litvínově. Nejprve v roli opět zástupce kapitána, pak dokonce po určitou část sezóny nosil i kapitánské „C“. Celkově za město chemiků odehrál rovnou stovku duelů.

Nyní 30letý forvard má na svém kontě 315 duelů (56+69) a před sezónou 2023/24 se vrací zpátky domů. Do Plzně.


Info: k 24.5.2023

Záběry: HokejkaTV