Samuel Hlavaj #31

Pocity jsou zatím jen pozitivní, líčí gólman Samuel Hlavaj

Novou tváří je v plzeňském brankovišti Samuel Hlavaj. Dvaadvacetiletý rodák a odchovanec slovenského Martina na sebe upozornil nejen skvělými výkony ve Slovanu Bratislava, ale taktéž na jarním mistrovství světa.

Same, jaké jsou pocity z nového působiště?
Určitě pozitivní. Suchá příprava byla sice náročná, ale dala se zvládnout. (úsměv) I město se mi hrozně líbí, protože například Bratislava už na mě byla moc velká, Plzeň je akorát.

Měl jste jako gólman v létě nějaké úlevy?
Ani moc ne. Víceméně jsem s Honzou Snopkem absolvoval vše. Ale je pravda, že tam bylo pár tréninků i s Rudolfem Pejcharem. S ním je zatím navíc vše skvělé. A to i na prvních trénincích na ledě.

A co parťák Dominik Pavlát?
Myslím, že je vše v naprostém pořádku. Určitě to není tak, že bychom se neměli rádi. Umíme si pomoct i se normálně pobavit.

Byla fotbalová utkání sehraná v přípravě vítaným zpestřením?
Fotbal byl v pohodě, užil jsem si ho. A to i přes to, že se mi udělaly puchýře. (smích) Ale dalo se to zvládnout.

Berete českou extraligu jako další posun v kariéře?
Určitě ano. Domnívám se, že česká soutěž je zase o stupínek výše než slovenská. Tím slovenskou nechci nějak hanit, ale myslím si, že to tak prostě je.

Objevil se po jarním světovém šampionátu nějaký další zvýšený zájem třeba i ze zámoří?
Ano, po mistrovství světa ano, ale již se nic nedotahovalo.

Jak vnímáte tu možnost si zachytat na takovém turnaji?
Šance přišla a já jsem rád, že se mi podařilo nějakým způsobem ji využít. I to člověka posouvá, třeba i kvůli zvýšenému tlaku a podobně.

Jak celý turnaj zpětně hodnotíte?
S odstupem času určitě pozitivně. Dostal jsem šanci a dalo by se říct, že jsem ji využil. Uvidíme, co bude dál, ale chtěl bych se samozřejmě pokusit zabojovat i o další mistrovství světa.

Po šampionátu jste neměl příliš času před nástupem v Plzni. Stihl jste si vůbec odpočinout?
Trenéři mi dali tři týdny volna, ale v podstatě byl pouze jediný, kdy jsem nic nedělal. Ne, že bych někam odcestoval, jen prostě jsem si odpočinul. Pak jsem již pomalu začal s posilovnou a nějakými výběhy. Podobně to bylo i před nástupem na led. I když jsme byli dlouhou dobu zápřahu, tak jsem se ten jeden volný týden snažil být aktivní. Hodně jsem běhal, jezdil na kole ale například se věnoval i turistice.

Same, děkujeme za rozhovor, ať se daří!