Rozhovor Olivier Archambault

Nabídka Plzně pro mě byla ta nejlepší, dohoda byla rychlá, říká Olivier Archambault

Ještě před měsícem bojoval ve finále slovenské extraligy, nyní už se poctivě připravuje na příští ročník, který Olivier Archambault odehraje v dresu plzeňských indiánů. Kanadský útočník v dresu Spišské Vsi zaznamenal v 58 zápasech hned 70 bodů.

Oliviere, vítejte v Plzni! Jak se cítíte po přestupu na západ Čech?
Zažívám jen samé dobré pocity. Jsem rád, že jsem měl brzy o své budoucnosti jasno, již během sezóny jsme se s Plzní domluvili. Nemusel jsem na to aspoň myslet celý rok.

Jaké byly vaše pocity, když jste se dozvěděl o zájmu Plzně?
Trošku i zábavné. Je vždycky příjemné, když člověk má pocit, když o něho někdo opravdu stojí. Plzeň měla velký zájem, jsem rád, že jsme se rychle domluvili.

Měla o vaše služby zájem pouze Škoda nebo bylo ve hře více variant?
Bylo tam více variant, ale jen na začátku sezóny. Nabídka Plzně ovšem byla pro mě, i moji rodinu, ta nejlepší.

Ze Spišské Vsi jste do Plzně nepřišel sám, probíral jste přestup i s Igorem?
Rozhodně, jsem šťastný, když i Igor se mnou přichází do Plzně. Máme se rádi, je to skvělý hráč, je s ním velká sranda (smích).

Znáte v plzeňské kabině nějaké hráče?
Velmi dobře známe Christopha Lalancetteho, který před novou sezónou rovněž přišel do Plzně. Hrál jsem s ním v juniorech. Je to další skvělý kluk. Budeme moci spolu hovořit i francouzsky, takže to bude jistě zábava.

V minulé sezóně jste na Slovensku vybojovali stříbrné medaile. Jak těžké bylo finále?
Finále bylo skvělé, jen ně mrzí, že já jsem do všech zápasů nemohl nastoupit, jelikož jsem byl mírně zraněný. Celé play off bylo zábavné, vybojovali jsme sice stříbro, avšak i to bereme. Užil jsem si to i s fanoušky, kteří byli rovněž úžasní.

Za plzeňský klub už v minulosti hrálo několik kanadských hráčů, bavil jste se s některým z nich?
S nikým jsem nemluvil. Samozřejmě vím, že zde hrálo několik skvělých hráčů z Kanady. O Plzni jsem i tak slyšel jen samé skvělé věcí, ať co se týče klubu nebo města.

Jak byste popsal vaší dosavadní hokejovou kariéru?
Nejprve jsem téměř osm let odehrál v USA, poté jsem přišel do Evropy, kde se mi to hodně líbí. Vše je tu krásné, ideální na cestování, a i hokej je na velmi dobré úrovni. Jsem rád, že se nyní o tom budu moci přesvědčit i tady v Plzni.

Plzeň je známá tím, že se zde hodně trénuje, vyhovuje vám to?
Nedělá mi to problém. Myslím, že trénink je součást hokeje, takže po všech stránkách to bude v pohodě. I já si nic neodpustím, do všeho jdu naplno.

Jak nejlépe trávíte volné dny?
Zatím hodně odpočívám doma s rodinou. Minulá sezóna byla hodně dlouhá, takže si užívám čas s nimi. Nicméně poctivě se rovněž připravuji na další rok, trénuji několikrát do týdne.

Oliviere, děkujeme za rozhovor, ať se vám v Plzni daří!