Rozpis DHL extraligy juniorů

Extraliga juniorů zná rozlosování nového ročníku, opět vznikly dvě skupiny

Příští extraligový ročník nejstarší mládežnické kategorie rozdal karty. Stejně jako vloni se opět začíná osmadvaceti zápasy, po kterých následuje nulování bodů a nové skupiny.

V prvopočátku bylo 16 družstev rozděleno územně do dvou skupin, ve kterých se utkají čtyřkolově každý s každým. Škoda ve skupině Západ bude bojovat s pražskou Spartou i Slavií, Litvínovem, Karlovými Vary, Českými Budějovicemi, Libercem a Mladou Boleslaví o čtyři postupová místa do nadstavby. Vloni v podobném systému bojovali indiáni s Mountfieldem, ten ovšem po sestupu Olomouce a postupu Slavie zamířil do druhé skupiny.

V nadstavbě vznikne další osmičlenná skupina ze čtyř nejlepších týmů z každé skupiny a opět se bude hrát každý s každým čtyřikrát. Body se na začátku vynulují a všech osm účastníků má jisté play-off.

Naopak celky z obou skupin umístěné na páté až osmé příčce již prakticky čeká boj o přežití. V osmičlenné skupině se rovněž body nulují a taktéž hraje čtyřikrát každý s každým. Čtyři nejlepší proklouznou do předkola play-off, které budou hrát na tři vítězné duely se čtyřmi nejhoršími ze druhé skupiny. A naopak poslední čtyři budou bojovat o záchranu s tím, že se ještě každý s každým popasuje dvakrát a tentokrát se již body nenulují.

Samotné play-off startuje tedy předkolem, následuje standardní čtvrtfinále, kam přímo postupují nejlepší čtyři z nadstavby, a semifinále hrané rovněž na tři vítězné duely a finále poté na čtyři.

Stejně jako vloni se tak Škoda s některými celky v základní části potká hned osmkrát! Naopak s některými se popasovat šanci mít nebude...Skupina Západ
HC Sparta Praha, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, HC Škoda Plzeň, HC Litvínov, Bílí Tygři Liberec, HC Motor České Budějovice, HC Slavia Praha

Skupina Východ
HC Oceláři Třinec, HC Dukla Jihlava, HC Vítkovice Ridera, HC Kometa Brno, Berani Zlín, HC Dynamo Pardubice, HC Zubr Přerov, Mountfield HK


Rozpis DHL extraligy juniorů ZDE!