Rozpis Extraligy 9. tříd

Nový rozpis Extraligy devátých tříd je na světě, Plzeň obhajuje stříbro

Přestože se v tuzemském hokeji neustále usiluje o zužování mládežnických soutěží, Extraliga 9. tříd se před novou sezónou naopak rozrostla hned o šest nových celků.

Nově tak v soutěži, kde mladí indiáni na jaře vybojovali v play-off stříbrné medaile, bude působit rovných třicet týmů. Přitom tomu tak být nemělo, o rozšíření počtu účastníků se netradičně a překvapivě rozhodlo až na jaře v závěru rozjeté soutěže.

Nováčky jsou Frýdek-Místek, Havířov, Olomouc, Říčany a dvojice Písek - Slaný, se kterými se mladí Škodováci potkají ve skupině A. V té ještě narazí na Kladno, Litvínov, Chomutov, Wolves a České Budějovice. Chybět nebude ani tradiční západočeské derby s karlovarskou Energií a třešnička na dortu v podobě dvojutkání s vyhlášenou rakouskou Akademií Salzburgu.

Kvůli rozšíření soutěže se tak základní část smrskla na pouhých osmnáct kol, každý s každým se v prvotní skupině potká dvakrát. Bojuje se přitom o čtyři postupová místa do nadstavby. Nejlepších dvanáct klubů se následně rozdělí do dvou skupin, kde se každý s každým utká čtyřikrát a v zádech budou mít všichni jisté play-off. Body se přitom vymažou.

Ostatní budou ve svých skupinách pokračovat rovněž čtyřikrát každý s každým, ale body se nenulují. Složení play-off doplní pouze vítězové těchto skupin a nejlepší celek z druhých příček.

Vyřazovací boje se hrají standardním systémem - osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále. To se hraje na tři vítězné duely, ostatní série na dva.

Škoda vše odstartuje v neděli osmého září, kdy na svém ledě přivítá nováčka z Písku.


Rozpis Extraligy 9. tříd ZDE!


Skupina A
HC Škoda Plzeň, HC Energie Karlovy Vary, HC Pilsen Wolves, Banes Motor České Budějovice, EC Red Bull Salcburk, Piráti Chomutov, HC Litvínov, IHC Králové Písek, Rytíři Kladno, HK Lev Slaný

Skupina B
Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, Mountfield HK, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Com-Sys Říčany

Skupina C
HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, HC Kometa Brno, HCM Warriors Brno, VHK Robe Vsetín, Berani Zlín, HK Mladí Draci Šumperk, AZ Havířov, HC Olomouc, HC Frýdek-Místek