Rozpis extraligy dorostu

Extraliga dorostu je rozlosována! Novinkou bude plzeňské derby!

Nový ročník Extraligy dorostu zná svůj jízdní řád. Plzeňští dorostenci začnou nadcházející ročník o prvním zářijovém víkendu domácím zápasem.

Plzeňští indiáni startují v pátek šestého září, kdy na svém ledě přivítají hokejisty Kladna, které skončilo v minulém ročníku předposlední. V sobotu, o den později, zavítají plzeňští dorostenci na jih Čech, kde vyzvou českobudějovický Motor. První fáze soutěže by dle plánu měla skončit v polovině prosince zápasem plzeňským derby proti Wolves.

Stejně jako minulou sezónu, i letos se základní část bude hrát pouze na dvě skupiny. Vše mělo na svědomí zeštíhlení počtu účastníků nejvyšší dorostenecké soutěže, extraligu bude hrát opět dvacet celků. Skupiny jsou rozdělené podle geografické polohy.

Základní část má celkem 27 kol, každý se utká s každým hned třikrát. Výhodu jednoho domácího utkání navíc ve třetí sérii utkání mají družstva lépe umístěná v sezoně 2023/24. Jen pro připomenutí, Plzeň v jarním play-off skončila ve čtvrtfinále play-off, kdy v pátém rozhodujícím zápase podlehla Třinci.

Prvních pět celků z každé skupiny postoupí do nadstavbové části a zároveň budou mít již zajištěný postup do play off. Zbylé celky budou pro změnu bojovat v horší skupině o udržení v soutěži a o poslední dvě volná místa do vyřazovacích bojů. Ve druhé části se odehraje dalších 18 zápasů.

Play off znovu začne předkolem pro týmy na páté až dvanácté příčce, které se bude hrát na dvě vítězná utkání. První čtyři celky si počkají na své soupeře pro čtvrtfinále hrané na tři vítězná utkání, stejný počet zápasů rozhodne v semifinále. Finále bude na čtyři vítězná utkání. Hracími dny jsou v první fázi jsou pátek a sobota.

Jak již bylo řečeno, Plzeň čeká od nadcházející sezóny jedna velká novinka - třaskavé derby proti Pilsen Wolves. Ti totiž coby nováček Ligy dorostu hned postoupili o patro výše, když v play-off vyřadili Techniku Brno, Vsetín a ve finále i Chomutov. První vzájemný zápas se uskuteční v rámci devátého kola, Škoda zavítá na Košutku, kde se 4. října pokusí ulovit Vlky.

Kompletní rozlosování ZDE!

Rozdělení týmů do skupin

Skupina A: HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC Litvínov, HC Pilsen Wolves, HC Škoda Plzeň, Rytíři Kladno, HC Slavia Praha, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, HC Motor České Budějovice

Skupina B: HC RT TORAX Poruba, Berani Zlín, HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Tábor, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Oceláři Třinec, HC ZUBR Přerov