Ohlasy 15. kolo

Do dalšího zápasu musíme jít s čistou hlavou a hlavně s cílem ho vyhrát, má jasno Jakub Jeřábek

V předehrávce patnáctého kola Škoda Plzeň na svém ledě přivítala Olomouc. Přestože se indiáni zásluhou hezké branky Adama Měchury brzy dostali do vedení, po nepovedené druhé třetině nakonec všechny body putují na Hanou. Utkání po zápase zhodnotil kapitán týmu Jakub Jeřábek.

Plzeňští hokejisté po domácím nezdaru s Libercem nezvládli ani utkání s Olomoucí, prohráli 2:3. Plzeň měla velmi dobrý vstup do utkání, avšak o osudu nakonec rozhodla druhá třetina. „Myslím si, že jsme začali dobře, ale po vedení jsme udělali pár individuálních chyb. Neřekl bych, že se nám hra úplně sesypala, ale objevily se věci, které do našeho hokeje nepatří. Olomouc toho využila, nakoplo je to a hra se vyrovnala, možná se i překlopila na jejich stranu. Pořád jsme ale po první třetině vedli 1:0. Bohužel jsme špatně vstoupili do druhé části a góly, které jsme dostali, jdou z velké části za námi,“ hodnotí utkání Jakub Jeřábek.

Rozhodující moment přišel během druhé třetiny, kdy Plzeň inkasovala dva góly během třiadvaceti vteřin. „Nevím, jestli to chtělo úplně uklidnit hru, ale hlavně jsme měli být vůči týmu zodpovědní. Jsou momenty, kdy se na ledě musí každý chovat s ohledem na celý mančaft, a to nám dneska chybělo,“ přiznal Jeřábek.

Ani závěrečná část nepřinesla kýžený obrat. „Bylo tam málo jednoduchosti a tlaku. Nezastavujeme se v útočném pásmu, chybí nám přítomnost před bránou, takže nemáme dorážky. Do branky se málo tlačíme, většinou ji jen přejíždíme. I střely od modré chodí pomalu. Chce to víc přímočarosti od celého týmu,“ dodává kapitán Škody.

Plzeň se trápí i v koncovce, dnes i přes mnoho šancí vsítili modrobílí pouze dva góly. „Olomouc teď hraje skvěle, těžko se proti ní dostává do šancí. A když už jsme nějaké měli, chyběly nám právě ty dorážky a tlak před gólmanem. Není to ideální, ale i s tím bychom mohli vyhrávat. Šance si vytváříme, jen nám chybí možná trochu štěstí a větší důraz. Potřebujeme mít aspoň dva hráče před bránou a postarat se o ty špinavé góly, ty nám chybí asi nejvíc,“ má jasno čtyřiatřicetiletý obránce.

Druhá domácí porážka v krátkém sledu ale podle Jeřábka neznamená důvod k panice. „My jsme pořád pozitivní. Dvě porážky měly i lepší týmy v lize. Možná je dobře, že to přišlo teď. Musíme si jen pohlídat, abychom do dalšího zápasu šli s čistou hlavou a hlavně s cílem vyhrát. Každé střídání musíme brát tak, že jsme tam kvůli vítězství. Tu zodpovědnost vůči týmu musíme dostat do hlav,“ uzavřel povídání Jakub Jeřábek.

FOTO: Lukáš Haváček.