Ohlasy 24. kolo

Jsem rád, že jsem konečně umazal to vajíčko! Poté to šlo najednou samo, říká dvougólový Jan Schleiss

Škoda Plzeň ve čtvrteční předehrávce poslední celek tabulky vůbec nešetřila, Litvínovu nasázela rovnou sedm branek a slavila pohodlné vítězství 7:2. Svoje první dva góly v této sezóně vstřelil útočník Jan Schleiss.

Jan Schleiss vstupoval do utkání v Litvínově s vědomím, že na gól čeká už dlouhých 37 zápasů. Naposledy se trefil shodou okolností do sítě Litvínova v závěru základní části loňské sezóny. „Hned po zápase jsem se to dozvěděl od spoluhráčů. (smích) Jsem rád, že jsem se toho konečně zbavil. Každej si říká, že to v hlavě nemá, ale když ty šance chodí a pořád to tam nepadá, tak to tam je,“ říká s velkou úlevou Schleiss.

A co všechno člověk zkouší, aby to tam už konečně spadlo? „Každý to má podobně. Zkouší se jiné omotávky u hokejek - nahoře, dole, pak se úplně vymění, je toho dost. Ale hlavní je nepropadat panice. Člověk nad tím nesmí moc přemýšlet. Jsem rád, že jsem konečně umazal to vajíčko,“ dodává forvard indiánů.

Jan Schleiss se dočkal ve druhé třetině, nakonec hned dvakrát. „Najednou to šlo samo. Kdybych ten první gól nedal, tak druhou šanci možná vypráším. Takhle tam člověk na ledě vidí věci hned jinak.

Mezi jeho trefy přidal svou branku i Adrián Holešinský, který to má se Schleissem podobné, co se týče střílení gólů. Jak sám přiznává, hráči si ho v kabině ale nedobírali. „Musím říct, že parta je tu super, takže nikdo si nás nedobíral. Zrovna dneska přišel Petr Zámorský a říkal, že to vidí na dva góly a u Adriána na jeden. Tak teď jsem si říkal, že má snad věšteckou kouli, když mu takto vyšlo,“ praví.

Tipsport extraliga je letos nesmírně vyrovnaná. Jen pro představu, třinácté Kladno ztrácí na první Třinec méně bodů, než poslední Litvínov na Kladno. V dalším kole změří Škoda síly s Mladou Boleslaví. „Je to šílený. Dvakrát vyhrajete a jste nahoře, dvakrát prohrajete a jste dole. Každej může porazit každého. To bude platit i v příštím kole s Boleslaví. Bude to urputný zápas. Zvítězí ten, kdo udělá méně chyb,“ uzavírá povídání Jan Schleiss.

FOTO: Roman Turovský.