Takový zápas klidně můžeme vidět v extralize, tvrdí Jan Výtisk

P l z e ň - Říká se do třetice všeho dobrého a nejspíš tohle přání měli dnes sami hokejisté HC LASSESLBERGERu Plzeň. Po úterní remíze 2:2 na Spartě a páteční prohře 3:5 s Karlovými Vary, si chtěli plzeňští napravit chuť proti prvoligové Kadani. Hosté se však svého soupeře nebáli a podle toho se také odehrávala hra. Kadaň dokonce vstřelila první branku utkání. “Byl to zápas vysoké úrovně, jaký můžeme vidět v extralize,“ řekl po utkání Jan Výtisk.

Při pohledu na sestavu Plzně by si možná plzeňský fanoušek mohl pomyslet, že se objevil na přátelské utkání nikoliv mužů, ale juniorů. Předváděná hra ovšem už vypovídala o něčem jiném. Od začátku se na ledě jiskřilo. Kadaň chtěla ukázat, že se nebojí žádného extraligového týmu a mladíci v sestavě modrobílých se chtěli předvést v co nejlepším světle. "Do utkání jsme nastoupili s celou jednou pětkou z plzeňských juniorů. Kluci se snažili a já s nimi můžu být jenom spokojen,“ pochvaloval si vybrané mladíky trenér Jiří Kučera.

Plzeň má nyní nabitý program a už zítra nastoupí v prestižním přátelském utkání proti vicemistrovi ruské Superligy Metallurgu Magnitogorsk. “I proto, že teď hrajeme dva zápasy ve dvou dnech, jsme postavili dnes tolik juniorů. Chceme, aby si zahráli všichni,“ zdůvodnil absenci největších opor trenér Kučera. A v jaké sestavě nastoupí ve středečním utkání? “Zítra budou hrát hlavně ti, co nehráli dneska. Ale někteří hráči, kteří nastoupili dnes, si zítra taky zahrají,“ naznačil Kučera své představy o sestavě.

Vedle plzeňského kapitána Milana Nedomy nastupoval se šestkou na zádech Jan Výtisk. Utkání se mu velice líbilo. “Zápas se odehrál ve vysokém tempu a v plném nasazení. Úrovní to jistě mohlo připomínat zápas z extraligové sezóny. Oba týmy chtěly vyhrát a nám se to povedlo. Nastoupili jsme s mnoha mladými hráči, protože se hraje i zítra. Myslím, že jsme si tak rozumně rozložili síly,“ zhodnotil utkání Výtisk, který se už také těší na zítřejší zápas proti Magnitogorsku. “Zítra to bude jistě ještě těžší a rychlejší. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl na závěr Výtisk.