Plzeň zná soupeře v Lize mistrů: Doma přivítáme dva švédské celky a polského mistra!
Ve švýcarském Curychu ve středu odpoledne proběhl los Hokejové ligy mistrů. Počtvrté v historii se týkal i plzeňské Škodovky, která byla zařazena do druhého koše. Koho los indiánům přisoudil a na jaké atraktivní soupeře se mohou fanoušci těšit?
Formát losování Hokejové ligy mistrů by kvůli novému hernímu systému specifický. Všech 24 týmů bylo rozděleno do čtyř výkonnostních košů (A až D) podle žebříčku CHL. Jako první se tahaly týmy z nejslabšího koše D, naopak elitní koš A přišel na řadu až jako poslední. Každému týmu bylo losem přiděleno šest soupeřů – vždy dva z každého ze zbývajících tří košů.
Po vytažení z osudí software okamžitě zařadil tým do předem připravené tabulky, která automaticky určila, s kým se kdo utká doma a s kým venku. Podle klíče odehraje každý celek tři zápasy na domácím ledě a tři na hřištích soupeřů. Stále platilo pravidlo, že na sebe v základní části nemohly narazit týmy ze stejné domácí soutěže.
Celkem se letošní sezóny zúčastní jedenáct zemí. Kromě České republiky ještě mužstva Švédska, Finska, Švýcarska, Německa, Norska, Rakouska, Slovenska, Francie, Polska a Dánska.
Soupeři Škody Plzně jsou: Skellefteå AIK (SWE), Rögle Ängelholm (SWE), GKS Tychy (POL), Fribourg-Gottéron (SUI), SaiPa Lappeenranta (FIN) a Bordeaux Boxers (FRA).
Doma Západočeši přivítají dva švédské celky a polského mistra. Klub i fanoušci se naopak mohou těšit na výjezdy do Švýcarska, Finska a Francie.
„Jsou to všechno kvalitní soupeři. Pro nás je určitě dobře, že si zase po čase změříme síly se zahraničními týmy a nebudeme hrát jen proti českým mužstvům. Každá země má svůj styl, takže nás čekají atraktivní zápasy a zároveň dobrá prověrka před sezonou, jelikož se utkáme s několika mistry svých zemí,“ říká k losu Václav Pletka.
Hrací dny Ligy mistrů:
- 3. září v 17:30 - HC Škoda Plzeň - Rögle Ängelholm
- 5. září v 16:30 - HC Škoda Plzeň - GKS Tychy
- 11. září 19:45 - Fribourg-Gottéron - HC Škoda Plzeň
- 13. září 18:00 - Bordeaux Boxers - HC Škoda Plzeň
- 6. října - 17:30 - HC Škoda Plzeň - Skellefteå AIK
- 14. října - 18:30 - SaiPa Lappeenrant - HC Škoda Plzeň
Tohle jsou naši soupeři na nadcházející ročník Ligy mistrů!🏆 pic.twitter.com/VZp4iyOx8X
— HC Škoda Plzeň (@HC_Plzen) May 27, 2026