Plzeňáci jedou na mistrovský led do Zlína

P l z e ň - V repríze loňského semifinále hostí zlínský zimní stadion duel čtvrtého kola extraligy mezi domácím HC Hamé a plzeňským Lasselsbergerem. Zlín první zápas, stejně jako Plzeň, prohrál, když podlehl pražské Spartě na jejím ledě 1:3. Kdo ze soupeřů se tedy bude radovat z prvních extraligových bodů?
Utkání se hraje již tuto neděli od 17,00 hod.

Fanoušci úřadujícího mistra extraligy se mohou díky výluce NHL těšit i na tři hráče zvučných jmen. Do Zlína se vrací oblíbenec Petr Čajánek, modrožlutý dres oblékne i Martin Erat. Obranné řady by měl vyztužit olympijský vítěz z Nagana Roman Hamrlík, který si tak zahraje v jednom týmu s bratrem Martinem. Valaši i letos budou spoléhat na osvědčené zbraně, kterými loni vyválčili pohár vítěze české nejvyšší soutěže. Vedení klubu se podařilo udržet brankářskou dvojici Murín – Altrichter i obávané útočné trio Leška – Balaštík – Barinka. Kádr naopak opustil veterán Rostislav Vlach, který zamířil přes kopec do sousedního Vsetína a Ondřej Veselý, který neodolal vábení ruské ligy. Na Slovensko se vrací útočník Miroslav Hlinka.

V prvním extraligovém utkání Zlín nepotvrdil formu z přípravných zápasů, ve kterých vyhrál sedm duelů z jedenácti. Valaši zavítali na led pražské Sparty, které podlehli 1:3. Za Spartu se prosadili Ondřej Kratěna a dvakrát Ton. Zlínští skórovali až těsně před koncem třetí třetiny, prosadil se Kováčik.

Před duelem s Plzní připravili pořadatelé na Zimním stadionu Luďka Čajky pestrý program. Vysvěcen bude zvon, který nechal hokejistům vyrobit primátor Zlína. Slavnostní ceremoniál zakončí vyvěšení dresů zlínských hokejových legend. Na duel se chystá i valašský král Bolek Polívka.

Sestava Zlína z minulého zápasu
Murín - Vosátko, Blaťák, Tesařík, Galvas, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - M. Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Martin Čech , Ambruz

Sestava Plzně z minulého zápasu
Duba - Jindřich, Trnka, Nedoma, Výborný, Cartelli, Špaček, Šrek - Šaffer, Pospíšil, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Mich. Straka, Kraft, Mar. Straka - Adamský, Kracík, Havelka – Mrázek