Přerost s Kučerou odvoláni, tým povedou Neubauer s Vlčkem

P l z e ň - Série neúspěchů vedla k odvolání trenérské dvojice Miroslav Přerost - Jiří Kučera. Informaci potvrdil prezident klubu Tomáš Král. Na post hlavního trenéra byl jmenován bývalý hráč Plzně Jiří Neubauer, který naposledy trénoval v zahraničí a ze svého dosavadního angažmá byl uvolněn. Asistentem nového hlavního kouče se stane další bývalý plzeňský hráč, kterým je Ivan Vlček.

Rodák z Vochova Jiří Neubauer je plzeňským hokejovým odchovancem. Během své úspěšné hokejové kariéry reprezentoval Českou republiku. Po ukončení hráčské kariéry trénoval např. německé týmy Klostersee či naposledy Ravensburg.

I nový asistent hlavní kouče Ivan Vlček je odchovancem plzeňské hokejové školy. Dlouholetý bek extraligové Plzně ukončil po sezóně 2002-03 svoji bohatou kariéru a ujal se trénování plzeňské mládeže. Nyní je před plzeňským patriotem jeho první trenérská štace u extraligového týmu.

Oba trenéři se již v pondělí ujali mužstva, v premiéře povedou Lasselsberger v Třinci. Podle domluvy budou oba působit u mužstva do konce sezóny. Jiří Kučera se po Ivanu Vlčkovi ujme plzeňské juniorky. V klubu setrvá také Miroslav Přerost.