Fanoušci byli naprosto úžasní, chválil Marshall po domácí premiéře

P l z e ň - V zápase se Zlínem se plzeňskému publiku poprvé představil obránce Jason Marshall, první Kanaďan v historii, který kdy oblékl dres Plzně. Dočkal se velmi vřelého přijetí, plné ochozy několikrát skandovaly jeho jméno. “Fanoušci byli naprosto úžasní! Slyšet je takhle jásat a zpívat bylo vzrušující, moc se mi to líbilo,“ liboval si po utkání Marshall. Hráči z NHL nejsou na příliš hlasité projevy publika zvyklí, klání NHL se často odehrávají v téměř komorní atmosféře. “Bylo to daleko lepší než v NHL, na to určitě nezapomenu!“

Své první střídání odehrál Mashall trochu s respektem, ale brzy se dostal do tempa. “Samozřejmě jsem byl zpočátku trochu nervózní, ale brzy to ze mě spadlo.“ V první třetině se Marshall blýsknul důrazným hitem, když po návratu z trestné lavice nekompromisně přišpendlil na mantinel jednoho ze zlínských hráčů. “To prostě vyplynulo ze hry,“ říká k momentu, za který sklidil potlesk na otevřené scéně.

Podobně jako jeho čeští spoluhráči, viděl obránce s bohatými zámořskými zkušenostmi hlavní příčinu prohry v mizerné produktivitě.“Náš tým hrál skvěle. Měli jsme šanci vyhrát, ale neproměnili jsme naše příležitosti.“ Marshalla příjemně překvapila i kvalita plzeňského kádru. “Mužstvo nemá moc chyb, je to spousta skvělých hráčů,“ říká.

Průvodce českými luhy a háji Marshallovi dělá Pavel Trnka, jeho někdejší spoluhráč z Aneheimu. S Trnkou nastupuje i v jedné obranné dvojici. “S Pavlem se mi hraje dobře, už jsme spolu hráli dříve. Hodně mi pomáhá s angličtinou,“ chválí svého spoluhráče sympatický Kanaďan.A jak je na tom Jason Marsahall s češtinou, která je pro většinu cizinců nerozlousknutelným oříškem? “Už jsem se naučil pár slovíček. Raději je ale neřeknu, určitě bych se spletl. Pořád je totiž zapomínám.“ Kromě jazyku si řízný bek musí přivyknout i odlišným hokejovým pravidlům. “Česká liga a NHL? To je úplně něco jiného. Musím si zvyknout na velikost hřiště a také na červenou čáru.“ Plzeňské pivo už Marshall ochutnal. Po zápase si však radovánky plzeňského nočního života odpustí. “Půjdu se hlavně pořádně vyspat,“ říká s úsměvem.