Špatná generálka, dobrá premiéra, věří Marek Sýkora

P l z e ň - Pouhé jedno vítězství vybojovali plzeňští hokejisté ve dvanácti přípravných zápasech. Navíc velkou slabinou se zdá být koncovka. Do soupeřovy branky se naposledy trefil v 11. minutě utkání s Pardubicemi Adamský. Od té doby drží útočníci Lasselsbergeru střelecký půst. A když se k tomu přidají ještě zbytečné chyby v obraně, mohou hráči na dobrý výsledek zapomenout. O tom se přesvědčili v posledním přátelském duelu s Karlovými Vary, ve kterém prohráli vysoko 0:5. „Špatná generálka, dobrá premiéra,“ věří trenér Marek Sýkora.

Spoustu vrásek na čelo Marka Sýkory přidal nepovedený zápas s Karlovými Vary. Prohra 0:5 se plzeňskému trenérovi jen těžko komentovala. „Naše příprava bohužel vyvrcholila nepovedeným utkáním s Karlovými Vary. Těžko k tomu něco říct. Nedali jsme branku. Možná polovina zápasu nebyla tak špatná. Měli jsme puk, bohužel ne šance. Hráči už se asi sami bojí do té šance se dostat. U hráčů je vidět pokles sebevědomí,“ hodnotil výkon svých svěřenců nespokojený lodivod. Přesto však doufá, že v extralize bude vše jinak:„Špatná generálka, dobrá premiéra. Čekáme na zázrak.“

A ani hráčům se o vysoké porážce moc mluvit nechtělo. Nakonec zápas okomentoval zkušený bek Pavel Trnka: „Je to jen příprava a nemohou se z toho dělat žádné závěry. Pro nás je důležité soustředit se na pátek.“ Jenže Plzeňským se nevydařilo více přípravných zápasů. Vyhráli vlastně pouze jednou, a to hned v druhém utkání na Spartě. „Přátelská utkání se nevyvíjela, jak bychom chtěli, takže nálada není úplně nejlepší,“ komentuje rozpoložení týmu jeho nově zvolený kapitán. „I když možná je to lepší, než kdybychom teď všechno vyhrávali a šli do ligy s nosy nahoře,“ dodává.

Pro stmelení kolektivu kapitán žádnou speciální akci nechystá. „Místo tréninku určitě ne. Trénovat potřebujeme, protože do prosince je zápasů hrozně moc a my musíme mít natrénováno,“ odmítá Trnka společné posezení u piva nebo výlet do ZOO. I přes špatné výsledky pozoruje jisté zlepšení. „Únava již pomalu ustupuje, protože jsme povolili na trénincích, takže doufám, že forma bude načasovaná dobře,“ doufá obránce se zkušenostmi z NHL.

A jak mohou žalostné výsledky v přípravě ovlivnit vstup týmu do extraligy? „Všichni už máme něco odehráno. Přátelák je jenom přátelák,“ věří v psychickou odolnost družstva Trnka. Přesto nechce věci zlehčovat. „My potřebujeme vyhrávat zápasy 1:0. Čekat na chyby soupeře a hrát ze zajištěné obrany. Dneska byla lehce odjištěná,“ hledá Trnka příčiny neúspěchu.