Kdo ze Západočechů vykročí z bryndy?

P l z e ň - Tak mizerný začátek sezóny už oba západočeské týmy dlouho nezažily! Karlovy Vary vstoupily do nového extraligového ročníku s historicky největším rozpočtem a postaraly se i o jeden z největších trejdů léta. Do lázeňského města přišla brankářská hvězda první velikosti, Roman Čechmánek. Fanoušci se těšili, že Energii konečně zasáhne do vyřazovacích bojů, realita tomu zatím však nenasvědčuje. Vary po pěti odehraných kolech okupují s jediným bodem poslední příčku tabulky. Plzeň na tom však není o mnoho lépe, má jen o bod více a je aktuálně dvanáctá. O motivaci obou celků v prvním západočeském derby sezóny je tedy postaráno více než dost.

Zápas startuje v pátek v 17,30 na ledě karlovarské Energie!

Pětidenní pauzu měli oba soupeři na to, aby zmobilizovali síly před prvním derby nové sezóny. "Chceme ukončit sérii bez vítězství, hráčům by to moc psychicky pomohlo," burcuje Radim Rulík, který ve Varech nedávno působil. Stejný cíl má ale i Energie, která v generálce před extraligou porazila Plzeňany na jejich ledě jednoznačně 5:0. “To nám ale teď může jedině ublížit,“ varuje trenér Energie Baďouček před podceněním soupeře. Trenéři LASSELSBERGERU už budou moci do hry nasadit uzdraveného Michala Straku a Milana Nedomu.


Pomůžou nové dresy?

I zdánlivými maličkostmi se snaží vedení karlovarského klubu povzbudit své hráče. V zápase s Plzní se Energie svému publiku poprvé představí v nových dresech. "Neúspěšné dresy odkládáme a nechali jsme si vyrobit nové. Tyto nové dresy doznaly mírných úprav oproti těm stávajícím na přání našeho generálního sponzora," vysvětluje generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Prohlédnout si nové dresy Energie si můžete zde.


Novým králem bitkařů extraligy je Ustrnul

Jednou z nových tváří v kádru Energie je Libor Ustrnul. Obránce, který do Varů zamířil z nižší zámořské soutěže, na sebe upozornil hned ve třetím kole na ledě Sparty. V závěru zápasu se strhla nefalšovaná kanadská bitka mezi ním a sparťanem Vopatem. „Vopat mě několikrát píchnul hokejkou, vyprovokoval mě. Tak jsme se do sebe pustili. Nechal jsem si dát pár ran, to já pokaždé, aby mi ztuhnul obličej. Nejsem přece žádnej model. Ale pak jsem mu jich pěkných pár nandal. Alespoň si dá příště pozor,“ řekl Ustrnul, který Vopata v ostré potyčce nakonec přemohl, pro server idnes.cz.


Trenér Venera týmu věří

I přes nelichotivé postavení v tabulce je nový trenér Energie Zdeněk Venera zatím relativně v klidu. “Zatím příliš neznepokojuju. Týmu věřím. Svou kvalitu má a ukáže ji,“ tvrdí. V rozhodujících chvílích se od nás odvrací štěstí, to nemůže trvat donekonečna. Ale tým je kvalitní, věřím mu,“ říká Venera. Karlovarské hokejisty sužují mimo jiné i tragické přesilovky. Z posledních 32 využili jen jedinou a naopak v jedné inkasovali.vs. HC Energie Karlovy Vary HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 14. 12.
Skóre 9:15 7:14
Výhry 0 0
Remízy 1 2
Prohry 4 3
Body 1 2
Hráči
Nejproduktivnější hráč Alinč- 3 (1+2) Andrašovský - 4 (0+4)
Nejlepší střelec Dvořák - 2 Padělek- 3
Nejvíce trestných minut Řezníček - 31 Trojovský - 16
Nejlepší +/- Polák- +3 Padělek - +2
Brankáři Čechmánek - 96,15 % Málek - 92,67%
Marodka
nikdo Cartelli, Moravec, Výborný

Sestavy soupeřů z posledního extraligového kola:

Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Duben, Jiří Polák, J. Řezníček, Macholda, Ustrnul, Krajíček - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Alinč, A. Nedorost - Pech, Vak, Hurtaj - Milan Procházka, Bednařík, Kraus.

Plzeň: Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Klaus, Jindřich, Štich - Padělek, Kracík, Andrašovský - Kocák, J.Straka, Matějovský - Adamský, Vorel, Havelka - Polák, Důras