Nakonec můžeme být rádi za bod, říká střelec Michal Důras

P l z e ň - Namlsaní plzeňští fanoušci se po dvou vyhraných domácích zápasech těšili na další atraktivní duel, ve kterém Lasselsberger hostil kladenský Rabat. Diváci se však nakonec museli spokojit s nepříliš atraktivním průběhem zápasu a navíc museli zkousnout prohru domácího týmu v prodloužení. Keramici sice ještě deset minut před koncem vedli 2:1, ale Středočeši vyrovnali a v závěru utkání mohli strhnout vedení na svou stranu. „Nakonec můžeme být rádi za bod,“ říká střelec první branky utkání Michal Důras.

První čtvrtinu extraligy zakončili plzeňští hokejisté zápasem proti tradičnímu rivalovi z Kladna. „Dnešní zápas nebyl divácky vůbec atraktivní, i když tam nějaké šance z jedné i druhé strany byly, tak výsledek je jaký je. Prohráli jsme v prodloužení,“ hodnotil nepříliš povedený duel útočník Martin Adamský. V utkáních se Středočechy se Lasselsbergeru dlouhodobě nedaří. Poslední vítězství slavili Plzeňští před dlouhými dvaceti měsíci. Že by se však tato statistika honila v hlavách plzeňských hokejistů Adamský popírá: „O tom jsem vůbec nevěděl, ale i kdybych o tom věděl, nehrálo by to žádnou roli.“ Dnešní utkání však měli Západočeši rozehráno dobře. V 49. minutě se dostali zásluhou kapitána Pavla Trnky do vedení a zdálo se, že by mohli dovést zápas k vítěznému konci. Hned po třech minutách však Rabat vyrovnal. „Rozhodlo, že jsme prohráli buly, bek vystřelil a my jsme nevyhodili. Z toho padl gól na 2:2 a potom pan rozhodčí pískl faul a v prodloužení ve hře 4 na 3 jsme dostali na 3:2,“ popisuje věčně mladý útočník dvě situace, které vedly k obratu v utkání.

Dalším Plzeňákem, který v jinak nepříliš povedeném utkání rozhodně nezklamal, je Michal Důras. Devětašedesátka v modrobílém po ledě doslova létala a za svůj bojovný výkon si vysloužila gól a asistenci. K úvodní trefě zápasu Důrasovi pomohla i trocha štěstí: „Při první brance jsem šel do třetiny trochu z druhé vlny, protože jsem se při střídání srazil s Alešem Padělkem. To mi nakonec pomohlo, protože beci si mě nevšimli. Já jsem jenom nastavil hůl, chtěl jsem to dát nahoru, protože jsem věděl, že Orct půjde dolů, a ono to vyšlo.“ I přes skvělý individuální výkon však musel Důras hodnotit prohraný zápas: „Je to škoda. My jsme si před třetí třetinou říkali, že kdo dá druhý gól, bude mít hodně blízko k vítězství. Nakonec jsme ho deset minut před koncem dali. Řekli jsme si, že nesmíme udělat žádnou chybu, ale bohužel neuběhly ani tři minuty a tu chybu jsme udělali. Nevyhodili jsme puk z pásma, dostali branku a to nás srazilo do kolen.“ V závěru už hrál Lasselsberger trochu v křeči. „Nakonec můžeme být rádi za bod, protože za stavu 2:2, bylo Kladno jasně lepší,“ uvědomuje si třiadvacetiletý útočník. Hosté se třetího gólu a dalšího bodu dočkali až v prodloužení. „Přesilovka 4 na 3 pro ně byla tím nejlepším. Ukázali, že jsou šikovní, pěkně to zkombinovali a zvítězili,“ popisuje třetí, vítěznou branku Rabatu.

Skvělý výkon podal již tradičně Roman Málek. Zvláště v závěru zápasu opět podržel plzeňské šance nad vodou. Několikrát musel předvést své umění v přímých soubojích s útočníky soupeře: „Určitě je to skvělý pocit, když někoho takto vychytám. Zvlášť když je to těsně před koncem.“ I on byl však po skončení zápasu hodně zklamaný: „Už je to několikátý zápas, kdy jsme chvíli před koncem vedli, dostali branku a přišli o tři body.“ „Plichty pro nás nic neřeší. Jeden bod je málo,“ dodává.