Hvězda Michala Důrase ozářila Kladno

K l a d n o - Plzeň se může spoléhat na další útočnou oporu. Michal Důras, štírek z plzeňského útoku, podal na Kladně další výtečný výkon a silně se podepsal pod obrat z 0:2 na 3:2 pro Lasselsberger. Kontaktní a poté i vítězný gól přišel právě z jeho hole. „Určitě to byl můj nejlepší zápas v této sezóně, sedlo mi to,“ líčil po utkání šťastný dvojnásobný střelec. Plzeň si připsala důležité tři body, na jejichž zisku se dokonce asistencí podílel gólman Roman Málek. Lasselsberger nyní obývá 10. místo s minimální ztrátou na play-off.

Přísný metr sudího Turčana poslal během zápasu Plzeň dvakrát do třech. Poprvé to domácím vyšlo, oba místní Procházkové si připsali asistence u přesné rány beka Ševce, který utkání nakonec nedohrál pro zranění. Před polovinou zápasu diskutabilním zásahem zvýšil na 2:0 Ivan Huml. Plzeňáci reklamovali zásah nohou, Turčan v něm úmysl neshledal. Druhá polovina zápasu však patřila gólově hostům.

Ve 34. minutě se po ose Málek-Koukal puk dostal k Michalu Důrasovi, který uháněl po pravém křídle na Orcta, do připravované střely ještě stačil vložit hůl vracející se bek. „Teč tam ale nebyla,“ říká o podivném pohybu puku Důras. „Chtěl jsem střílet na vzdálenější tyč, puk ale ve vzduchu zaplachtil a proplul mezi brankáři nohama do branky.“ Hosté tak odčarovali kouzlo Orcta, který domácí výrazně držel. Plzeňáci totiž po první nepovedené třetině řádně šlápli na plyn.

„Od druhé třetiny jsme tlačili, Kladno si vlastně vytvářelo tlak jen v přesilovkách. Věřili jsme v obrat,“ líčí náladu na střídačce hrdina zápasu. Kladno díky Orctovi přestálo velký tlak Lasselsbergeru v přesilových hrách. Kapitán Trnka napálil břevno, Kracík se sám před Orctem prokličkoval za branku. Duel zlomilo 66 sekund před polovinou poslední třetiny. Nejprve srovnal nejproduktivnější hráč Plzně Dušan Andrašovský, poté přišla druhá velká chvíle Michala Důrase.

Puk vystřelený Petrem Koukalem vyrazil gólman Orct vysoko do vzduchu, domácí bek promáchl a číhající Michal Důras z mezikruží trefil parádně: „Bylo to štěstí, puk poskakoval, chtěl jsem ho hlavně trefit.“ Výsledkem trefy byla výstavní rána nad pravé Orctovo rameno. Šokované Kladno se k náporu nenadechlo, ve vzduchu spíš visel čtvrtý zásah Plzně. Po závěrečné siréně propukla v táboru hostí velká radost.

„Pauza nám pomohla, máme teď formu, hrajeme dobře, musíme to přetavit v co nejvíce bodů,“ burcuje Důras. Spokojenost vyzařovala i ze zraněné Jakuba Šindela, který kolegiálně alespoň jednou rukou pomáhal odnášet výbavu týmu do autobusu. „V pátek bych chtěl hrát,“ gestikuloval zavázaným prstem rozesmátý mladík. Parťák z útoku Michal Důras zatím přemítal o své zatím nejpovedenější extraligové sezóně. „Zatím je to moje nejlepší sezóna. Je to hlavně tím, že pravidelně hraji. Ve 4. lajně člověk toho prostoru na ledě zase tolik nemá.“