Plzeňští se z jihu Čech vrací s bodem a spokojeni

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hráči Lasselsbergeru Plzeň vybojovali ve čtvrtek cenný bod na ledě Českých Budějovic, s nimiž, jak se zdá, budou do posledního kola bojovat o postup do play off. Ačkoli domácí vedli po druhé třetině o dvě branky, srdcaři ze západočeské metropole nehodili flintu do žita a odměnou jim za to byl bod. "Jsme spokojeni všichni. Je to pro nás určitě úspěch. První i druhá třetina byla z naší strany hrozná. V poslední části začaly být Budějovice poněkud nervózní, což nám nahrálo do karet, a my toho využili," je spokojen plzeňský forvard Radek Matějovský.

Plzeňští hokejisté jeli na jih Čech s cílem bodovat, což by pro ně mělo velkou cenu v závěrečném sprintu do vyřazovacích bojů. Zdá se, že to, co chtěli, zvládli. "Určitě jsme s remízou spokojeni. Získali jsme zde důležitý bod a jsme rádi, že nám Budějovice v boji o play off neodskočily," hýřil spokojeností Michal Důras. Ten byl podle mnohých nejlepším ofenzivním hráčem svého celku. Právě on velel hned od úvodu do útočných hrátek proti Turkovi. "Myslím, že jsme do utkání nevstoupili špatně. Byli jsme však často vylučováni, což nás stálo hodně sil. Ve třetí třetině se domácí zhoršili a my si začali vytvářet více šancí, které jsme ovšem neproměnili," shrnul počínání svého celku hbitý forvard. Ten se několikrát dostal do šance, ale narazil na dobře chytajícího Romana Turka. Překonat se mu jej povedlo v čase nejzáhadnějším. Pět minut před koncem schoval svou střelu do klubka hráčů a mohl se radovat. "V závěrečné třetině jsme si začali vytvářet tlak a chtěli jsme vyrovnat za každou cenu. Začali jsme mít více šancí a řekl bych, že to byla taková šťastná střela, kterou Turek nemohl vidět, jelikož před ním stáli asi čtyři hráči." Michala Důrase ale při čtvrtečním utkání nedoprovázely jen příjemné okamžiky. V první třetině se postavil do cesty Vobořilově nahození. "Měl jsem štěstí, že nešla výš. Myslel jsem si, že nahodí puk po ledě do rohu kluziště, ale místo toho mne trefil do ramene. Byla to pořádná rána, dopadlo to ale dobře. Nešlo to do hlavy, a tak zase nemusím měnit zuby," uzavírá s úsměvem jeden z plzeňských hrdinů večera.

Radek Matějovský se opět vrátil po výpadku způsobeném onemocněním a herní pauzu pocítil na vlastní kůži. "Cítil jsem se hrozně. Už před nějakým časem jsem byl zraněný a dlouho jsem chyběl. Vracelo se mi opravdu těžko, ale ne tak jako po této viróze. Cítil jsem se celý zápas, jako bych byl z betonu," pravil Matějovský Těsně před tím, než hosté vstřelili druhou branku, dostával se Matějovský do šance, ale byl atakován domácím obráncem. "Podle mě to byl faul a mělo to být odpískáno. Dostával jsem se do šance a najednou jsem byl na zemi, ani nevim, jak se to stalo," nechápe plzeňský tvrďák, jenž se v polovině utkání dostal do velké šance, kterou však budějovický gólman vychytal. "Turek je postavou velký gólman a pokryl polovinu branky, dal si hokejku na zem a já už byl příliš blízko na to, abych puk zvedl a dostal jej do sítě," lituje. U vstřelení kontaktní branky však sehrál důležitou roli. "David Moravec vystřelil a puk se od Turkova betonu odrazil ke mně. Já pak z bezprostřední blízkosti trefil jen tyčku. Puk se ale naštěstí dostal k Jirkovi Zelenkovi, který naštěstí nemá volšové ruce jako já, a trefil se," tvrdí sebekriticky. Za vybojovaný bod je však rád. "Jsme spokojeni všichni. Je to pro nás určitě úspěch. První i druhá třetina byla z naší strany hrozná. V poslední části začaly být Budějovice poněkud nervózní, což nám nahrálo do karet, a my toho využili," řekl na závěr Matějovský.