Hráči se shodli: Dnes jsme museli zvítězit

P l z e ň - Po návratu z Vítkovic plzeňským hráčům moc do smíchu nebylo. Byli unaveni několikahodinovou jízdou přes celou republiku a navíc si přivezli prohru 3:5. Na dopoledním rozbruslení však zkusili na předchozí neúspěch zapomenout a namotivovat se na novou výzvu. „Jirka nám řekl, že to musíme pustit z hlavy, věděli jsme, že jsme sahali po bodu, jenže to je minulost a my se musíme dívat do budoucnosti,“ prozrazuje Mario Cartelli.

„Dneska to bylo vydřené vítězství, protože z Vítkovic jsme jeli šest hodin a přijeli jsme v půl třetí. Měli jsme taky dost štěstí, protože ve druhé třetině na nás padla únava, přesto jsme dokázali vedení udržet a zápas vyhrát,“ hodnotí utkání se soupeřem ze severní Moravy jeden z hrdinů Martin Adamský. Právě mladý forvard ale nemá s podobnými přejezdy potíže, což hned vysvětluje: „Když jsem byl v Americe, hráli jsme během pěti dní tři zápasy, takže mi to problémy nedělá, jsem radši v laufu, kdy pořád hrajeme a moc netrénujeme, ale vím, že jsou kluci, kterým takové zatížení nevyhovuje.“

Po nepovedeném vystoupení ve Vítkovicích nezbývalo Plzeňským nic jiného než před domácími diváky zvítězit, toho si byl vědom i Adamský: „Kluky jsem před zápasem hecoval, říkal jsem jim, že Znojmo je hodně nahoře, že nás mohou podcenit a my na ně musíme vlítnout.“ Tato taktika také Lasselsbergeru vyšla. Výborným výkonem ji podpořil ofenzivní zadák Mario Cartelli, který také připomínal, že porážka z minulého utkání již souboj se Znojmem nikterak neovlivnila: „Jirka nám řekl, že to musíme pustit z hlavy, věděli jsme, že jsme sahali po bodu, jenže to je minulost a my se musíme dívat do budoucnosti.“ Na konto čísla šedesát čtyři přibyly v průběhu utkání dva zápisy v kolonce branek a moc nechybělo, aby si aktivně hrající bek připsal hattrick. První trefa utkání byla totiž původně připsána právě jemu, nakonec byl správně za střelce označen Tomáš Divíšek. Cartelliho to však nemrzí: „Divoch mi zase na dvě branky přihrál, takže je to jedno,“ říká a trochu smutně dodává: „Ještě jsem měl jednu dobrou střelu v poslední třetině, nevyšlo to, ale hlavní je, že jsme vyhráli.“

K trochu šťastné první brance utkání se vrátil i její autor Tomáš Divíšek. „Mario vystřelil, já jsem jen tak máchl hokejkou po puku a trefil ho do branky,“ říká s úsměvem, který mu ustrne při vzpomínkách na prostřední dějství. „Druhá třetina nebyla dobrá, hodně nás podržel Málič a nakonec jsme i měli štěstí, že jsme dali dvě branky,“ uvědomuje si centr druhé formace, který zároveň chodí na oslabení. „Výborně jsme ubránili přesilovku ve třech, ale pak jsme v pěti dostali gól, to byla velká škoda,“ litoval.

I přes mírnou komplikaci Západočeši nakonec vítězství udrželi. Připsali si tak další tři cenné body. „Pořád to opakujeme, tabulka je strašně našlapaná, kdybychom prohráli, jsme zase třináctí, každý bod je hodně cenný, po včerejšku jsme věděli, že musíme urvat vítězství,“ komentoval bodový zisk hráč, který po příchodu ze Slavie znatelně ožil. „Po takovémto zápase je to super, Plzeň je hokejové město, jsou zde vynikající fanoušci, kteří nás podrželi, i když nám to zrovna nešlo,“ pochvaluje si.