Musím se divákům omluvit, smutnil Radek Matějovský

P l z e ň - Takhle nepovedené utkání ČEZ Aréna dlouho neviděla. Před zraky televizních kamer Lasselsberger hostil kladenský Rabat. Plzeňským se nedařilo, na co sáhli, vázla kombinace, u puku byli vždy o krok pozdě a nervozita byla znát i v koncovce. „Musím se divákům omluvit, že museli takový hokej sledovat,“ komentoval chvíli po závěrečné siréně reprezentační forvard Radek Matějovský.

„Nedařilo se, nešly nám nohy, nebojovali jsme,“ pokračovalo důrazné křídlo v hodnocení, přestože trenér tak tvrdý nebyl, Matějovský poznamenával: „Rezervy v nasazení jsme stoprocentně měli.“ Svoji roli sehrála i smůla, moc štěstí si Západočeši neužili. „Když jsme stáhli na 2:3, věřil jsem, jenže pořád nám utíkaly puky, odrážely se dva metry za nás,“ posteskl si hráč s jednasedmdesátkou na zádech a bezradně dodal: „Stejně je to v nás, vymlouvat se nemůžeme, musíme se z toho ponaučit.“

Sám Matějovský měl v závěru jednu slibnou příležitost, ale zůstala neproměněna. „Já se teď střelecky trápím, puk se mi postavil na hranu, já ho vzal na vidle a poslal snad metr vedle branky,“ popisuje zmíněnou situaci. Krutá porážka nepřišla právě v nejvhodnější čas. Hokejový bojovník se po letech dočkal pozvánky do reprezentace a spíše by potřeboval zvednout náladu a sebevědomí. „Bylo by lepší hrát hned zítra zápas, abychom se z té mizérie dostali,“ lituje pauzy, která tým čeká. Sám bude mít navíc jiné starosti. „Musím rychle zapomenout a soustředit se na výkony v reprezentaci. Až se vrátím, což může být už v úterý, budu se soustředit na výkony v Plzni,“ říká ke svým nejbližším plánům.

V nevydařeném představení rozhodně nezklamal Michal Důras, přesto byl po šedesáti minutách na straně, kde vládlo zklamání a rozčílení. „V kabině jsme si to mezi sebou vyříkali, padla ostřejší slova, ale to po takovém utkání musí být,“ nastínil dění v místech, která by těsně po uplynutí hrací doby nikdo nechtěl navštívit. Ze strany trenérů přišel pro hráče malý trest. „Na led jsme měli jít ve středu, ale půjdeme už v úterý,“ prozradil Důras, kterému osobně však tento postih nikterak nevadí: „Já nemám rád dlouhé přestávky uprostřed sezóny, tři dny je pro mne dost.“

Příčinu drtivé porážky vidí hlavní muž první gólové akce v nedodržení trenéry naordinované strategie. „Věděli jsme, že umí hrát výborně dopředu, a chtěli jsme zatlačit na jejich beky, kteří nejsou tak dobří, jenže jsme hráli pravý opak,“ stěžuje si. Dalším faktorem, který Plzeň poslal do kolen, byly neproměněné dvojnásobné početní výhody. „Je jasné, že z nich musíme dávat branky, gól by nás určitě zvedl, takhle nás spíš přesilovky zbrzdily,“ komentuje tristní efektivitu.

Extraligu teď čeká týdenní reprezentační přestávka. Hokejisté mají tedy dost času na načerpání nových sil. „Musíme dobře potrénovat, zapomenout a začít zase vyhrávat,“ hecuje Důras.