Do posledních dvaceti zápasů dáme maximum, slibuje Fabuš

P l z e ň - Po reprezentační přestávce se opět rozjela O2 extraliga. Lasselsberger Plzeň v již téměř zacelené sestavě hostil tým HC Hamé. Utkání se sice neslo v bojovném duchu, avšak téměř 50 minut hry bez gólového vyjádření. Skóre otevřel při přesilové hře a signalizované výhodě Jakub Šindel. Zlín však zásluhou Melenovského stihl zanedlouho vyrovnat. Ale necelých šest minut před koncem vyslal Čakajík perfektně mířenou přihrávku na ujíždějícího Fabuše, jenž překonal Čecha a zařídil tím vítěznou branku utkání.

Utkání svojí hrou připomínalo zápas sedmého kola, kdy Hamé přijelo do Plzně. Také bylo hodně vyrovnané a hlavní roli hrály zejména obrany obou mužstev. “Jako v tom prvním utkání jsme sahali po bodech. Viděli jsme několik samostatných nájezdů. Domácí jeden proměnili a my ne. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, šance jsme měli a bod by nám rozhodně slušel více tvrdil po utkání trenér HC Hamé Jaroslav Stuchlík.

Trenér Plzeňských Jiří Kučera s vyrovnaností souhlasil. “Šance sice byly na obou stranách, ale vyhraje, kdo dá gól a to jsme byli my. Kluci hráli perfektně. Klobouk dolů před jejich výkonem, dali do toho všechno, chválil Kučera. Druhá třetina ovšem moc zajímavých příležitostí nepřinesla a Zlín dokonce Plzeň začal přehrávat. “Asi jsme se báli hrát, nedávali si dobré přihrávky. Ve třetí třetině to však už zase bylo jiné,“ uvedl Kučera.

Utkání bylo především soubojem gólmanů. Své o tom ví Roman Málek, který musel v první minutě čelit hned dvěma samostatným únikům soupeře. “Říkali jsme si, že do toho půjdeme hned od začátku. To nám ale rozhodně nevyšlo. Určitě by nebylo dobré, kdybychom hned po pár vteřinách hry dostali branku. Když jsme ale vstřelili gól, začal jsem věřit, že bychom to mohli už udržet,“ uvedl hrdina utkání.

Těsné vedení 1:0 sice Plzeň neudržela, ale Peter Fabuš vstřelil druhou branku, na kterou Zlín už nedokázal odpovědět. Velkou zásluhu na brance nese Martin Čakajík, který mi našel milimetrovou přihrávkou,“ děkoval Fabuš svému spoluhráči. Slovenský forvard chytil druhý dech, v posledních čtyřech utkáních zaznamenal sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. “Jsem rád, že mi to v posledních zápasech jde. Štěstí je v hokeji hodně důležité a musí se mu jit naproti,“ uzavřel Fabuš.

Jakub Šindel vstřelil po dlouhém bezbrankovém stavu první branku utkání. “Hráli jsme přesilovku a sudí signalizoval po faulu zlínského hráče naší výhodu. Zdálo se mi, že hráči už přestali hrát. Derner mi však našel a mně se podařilo vstřelit branku,“ popsal gólový moment mladý útočník. Zlín stavěl jako obvykle především na defenzívě. “Snad každý ví, jak má Zlín perfektně propracovanou obranu. Plzni možná chybí takový simulant jako je ve Zlíně Leška, Ono se to nezdá, ale když on vybojuje za zápas nějaké tři nebo čtyři přesilovky a to pak rozhoduje,“ prohlásil Šindel.