Musíme jít disciplinovaně zápas od zápasu, říká Derner

P l z e ň - Do západočeské metropole se přijel třinecký tým povzbuzený dvěma po sobě jdoucími výhrami poprat o další bodíky do vyrovnané extraligové tabulky. Domácí HC LASSELSBERGER PLZEŇ se však již v sedmé minutě ujal vedení zásluhou Fabuše, které do závěrečné sirény ze svých rukou nepustil. Lukáš Derner ale myslí hlavně na nadcházející utkání. "Pokud chceme uspět, musíme se držet taktických pokynů od trenérů, jako se nám to podařilo dneska. Hlavně se vyvarovat zbytečných faulů," říká.

Zápas osmého Třince a dvanácté Plzně vyšel jednoznačně lépe domácím. Janu Danečkovi, asistentovi trenéra hostů, se tudíž uplynulých šedesát minut nehodnotilo lehce. "Dnešní utkání bylo naše nejhorší v sezóně. To se nám stává vždy před nějakou pauzou. Ani jeden útok se nedostal do herní koncepce. Po třetím obdrženém gólu jsme se dostali do křeče," vypočítával důvody vysoké plzeňské výhry. To Jiřímu Kučerovi bylo o poznání veseleji. "Jsme rádi, že se vyhrálo. Dnes rozhodovalo ubránění dlouhého pětiminutového oslabení v závěru první třetiny a to, že nám tam padaly i góly," hodnotil. Nemyslí si, že by diváci se stali svědky zvláště tvrdého zápasu, přestože na obou stranách byla dvě vyloučení do konce utkání. "Všechny souboje byly vedeny férově," uzavřel.

Lukáši Dernerovi se několikrát podařilo ukázkovým bodyčekem skolit k zemi soupeřova hráče. Nic takového ale při tréninku necvičí. "Je to náhoda, buď toho hráče trefím, nebo ne. Dnes se mi to dařilo," s úsměvem vysvětloval. Daleko větší váhu přikládá dalším soubojům o body. "Je před námi už nemnoho zápasů. Abychom splnili cíl, jenž jsme si dali před sezónou, musíme vyhrávat jeden za druhým. S Třincem jsme se snažili držet trenérových pokynů. Přiklonilo se k nám i štěstí," řekl. Podotkl, že zbytečná oslabení jim jen ubírají síly. "Pokud chceme uspět, musíme hrát disciplinovaně. Vyvarovat se faulům jako je například hákování," dodal.

Velice dobré utkání odehrál další obránce Martin Čakajík. "První gól nás uklidnil, důležitá byla i ubráněná pětiminutová přesilová hra soupeře a druhá branka v úvodu prostředního dějství, vyjmenoval okamžiky, kde se podle něho pravděpodobně "lámal chleba". V zápase se mu několikrát podařilo uvolnit spoluhráče přesnou kolmou přihrávkou. "Na tréninku podobné věci samozřejmě zkoušíme, ale v zápase je to o něčem jiném. Jednou to vyjde, pak zase ne. Dneska mi to několikrát ujelo na zakázané uvolnění," pokračoval. Jeho znalosti o třineckém týmu prý nebyly potřeba. "V současnosti je velkým přínosem video, takže trenéři měli připravené taktické pokyny. Přesto třinečtí hráči dokázali několikrát zahrozit z protiútoků. V situacích dva na jednoho nebo tři na dva měli velké šance," řekl. Také on přemýšlel o dalších zápasech. "Vánoce jsme si zkazili, vstup do nového roku tak bude veselejší. V něm musíme dodržovat taktiku a snad se nám bude i více dařit," přeje si.