Nový rok startuje západočeským derby

V prvním utkání v roce 2007 nastoupí Lasselsberger v Karlových Varech. Západočeská derby již dávno nejsou jednoznačnou záležitostí. Letos jsou Karlovarští v tabulce o několik pozic výše a jsou možná i favority. Modrobílí v posledním domácím duelu s Třincem předvedli, že po dvou prohrách rozhodně nic nevzdávají a jednoznačně přehráli svého soka. Napodobí svůj výkon i v městě léčivých pramenů?

Utkání začíná v Karlových Varech v 18:00.

Energie na páté pozici

Hokejisté Karlových Varů prožívají zřejmě svou nejlepší sezónu mezi extraligovou smetánkou. Po polovině soutěže okupují pátou příčku tabulky s minimální ztrátou na čelo. Energie svou hru zakládá na pevné defenzívě a výborném brankáři, již pětkrát nedostala v utkání branku a hned po vedoucím Liberci je druhým celkem s nejmenším počtem obdržených gólů. Jízdu Varů nezaskočilo ani zranění prvního brankáře Mensatora. Toho nadmíru dobře zastoupil náhradník Sáblík, jemuž se vede znamenitě. Oba gólmani Karlových Varů patří v číslech do první pětky extraligových maskovaných mužů. Kromě Mensatora nyní trenéři nemohou počítat ještě se službami Milana Krafta.

Náhradník Sáblík chytá fantasticky

Energii drží mezi tyčemi druhá jednička mužstva v průběhu sezóny Lukáš Sáblík. Vytáhlý třicetiletý brankář skvěle nahradil svého mladšího kolegu a v extraligových statistikách mu patří druhé místo s procentuelní úspěšností daleko přes 94%. Již čtyřikrát rodák z Jihlavy udržel čisté konto a stal se miláčkem příznivců Energie. Vždyť jeho kvality poznali i plzeňští fanoušci, když si na něm útočníci Lasselsbergeru v posledním vzájemném klání mnohokrát vylámali zuby a hosé zvítězili 3:0.

Kanadskému bodování vévodí Kumstát

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je dlouhán Petr Kumstát. Ten je zároveň se čtrnácti zásahy nejlepším střelcem mužstva. Prostějovský odchovanec patří mezi nejlepší útočníky každoročně, letos má však našlápnuto na svůj bodově nejpodařenější rok.

Vary na Spartě odehráli skvělých 57 minut

Takové zápasy diváci milují! V T-Mobile Areně 57 minut kralovali hosté z Karlových Varů, přesto odjeli bez bodu. Domácí Spartě utekla poslední pětiminutovka první třetiny, kdy třikrát inkasovala v oslabení. Zklamaného Dubu nahradil v brance Salfický a zadřený domácí motor se začal rozjíždět. Přesto ještě v 58. minutě vedli hosté 3:2. Jenže v samém závěru utkání bylo vše jinak. Sparta dokázala v přesilovkách zápas vyrovnat a za pětadvacet vteřin pak Hlinka duel zcela obrátil. Zaplněná T-Mobile Arena explodovala a naopak hosté svěsili hlavy.

Plzeň si pojistila některé opory

Patrně nejdůležitější zprávou pro všechny plzeňské fanoušky byla ta, podle které Roman Málek podepsal s klubem novou smlouvu až do konce sezóny 2009/10. Plzeň si tak pojistila svého nejdůležitějšího muže a zároveň prezentovala, že spekulace o problémech uvnitř klubu jsou liché. Spolu s Málkem podepsal vylepšený kontrakt i útočník Vampola. Již dříve se k dalšímu působení v dresu Lasselsbregeru zavázali Jaroslav Kracík, Michal Důras a Martin Adamský.

Výsledky posledních utkání

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 31. J. Hlinka (Vykoukal), 54. Dragoun, 58. P. Ton (Vykoukal), 58. J. Hlinka (Sivek) - 18. Skuhravý (Řezníček), 19. Jiří Hanzlík (Milan Procházka), 20. Kristek (Řezníček).

HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Fabuš (Benák), 21. Důras (Kracík), 26. Divíšek (Čakajík), 29. Ludvík, 44. V. Čech (Šindel), 48. Kracík (Vampola) - 35. Skořepa (Hašek), 58. Štefanka (Korhoň).

Sestavy z posledních utkání

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič.

HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Malinský, V. Čech, Trnka, Pulpán - Důras, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Adamský - Fabuš, Šindel, Šaffer - Zelenka, Kubalík, Kepl