Budeme se snažit vydobýt co nejvíce bodů, uvedl kapitán Matějovský

P l z e ň - Zdánlivě neatraktivní souboj dvou posledních týmů přilákal do ochozů plzeňské ČEZ Arény bezmála slušné čtyři a půl tisíce diváků. Ti viděli vítězství plzeňských barev nad Vsetínem a vychytanou čistou nulu Romana Málka. V první třetině byla hra vyrovnaná, ale od druhé třetiny byly karty rozdány. Po rychlém vstupu do prostředního dějství vedla Plzeň o tři branky. Po zranění již nastoupil i plzeňský kapitán Radek Matějovský, jenž se uvedl dvěma přesnými trefami. “Když chceme do play off, tak musíme vyhrávat všechno,“ uvedl kapitán po utkání.

Vsetín dnešním zápasem protáhl nešťastnou sérii proher v řadě. Naposledy vyhrál právě proti Plzni na domácím ledě. A dnešní utkání znamenalo třináctou porážku v řadě. “Měli jsme snahu vyhrát a protrhnout tu naši šňůru proher, ale opět se nám to nepovedlo. V první třetině jsme hráli vyrovnaně, pak ale Plzeň byla lepší. Určitě to nebylo pohledné utkání pro diváka,“ pronesl kouč Vsetína Rostislav Vlach.

Asistent hlavního kouče František Černý souhlasí, že první třetina byla vyrovnanou partií. “Vsetín si dokonce vytvořil několik šancí, které naštěstí Málek chytil. Od stavu 3:0 se hráči uklidnili a dotáhli zápas do vítězného konce,“ uvedl trenér. Utkání po ostrém zákroku nedohrál obránce Lukáš Derner. “Ještě uvidíme jaký bude jeho zdravotní stav, ale snad by nemělo jít o něco vážného,“ upřesnil Černý.

První branku v utkání vstřelil Divíšek po zvláštní obloukové přihrávce Petra Vampoly. “Já vystřelil, puk všechny přeletěl a Divíšek ho dostal za branku,“ popsal gólový okamžik Vampola. “Trenéři nás ale upozornili, abychom Vsetín nepodcenili. Pár chyb jsme udělali, ale zvládli jsme to a jsem rád, že jsme vyhráli,“ uvedl hráč, jenž šest sezón prožil právě ve vsetínském dresu.

Plzeňský kapitán Radek Matějovský slova o podcenění nechtěl ani slyšet. “My jsme však letos schopni všeho. Ale proti Vsetínu, to by nám fanoušci asi už neodpustili,“ zamyslel se Matějovský. “Vsetín ví, že skončí zřejmě poslední, proto to asi nebylo tak vyhecované,“ prohlásil střelec dvou branek.

Útočník Martin Adamský nastoupil jako vždy s velkým nasazením. “Řekli jsme si, že teď každý zápas musíme vyhrát. Dnes jsme dobře dodrželi stanovenou taktiku, což pomohlo jak našemu týmu, tak i gólmanovi, který udržel nulu,“ prohlásil Adamský.