Na Slavii o naději

Zní to jako otřepaná fráze a také je to tak. "Musíme vyhrát," říkají hráči před každým zápasem. Skutečnost? Ta je různá, jednou to vyjde, podruhé ne. Lasselsberger má stále velkou ztrátu na desátou pozici, která zajišťuje účast v play-off. Přesto Plzeňáci nesložili zbraně, musí však svoji snahu přeměnit v body. Další možnost mají na Slavii. Pražané už dávno nejsou v krizi ze začátku sezóny a budou tvrdým oříškem.

Utkání začíná v Sazka Aréně v 19:00.

HC SLAVIA PRAHA
Postavení v tabulce - 6. místo, 61 bodů/ 39 zápasů, skóre 136:129
Aktuální forma - SLA - VIT 6:5, KLA - SLA 6:2, SLA - PCE 7:2, LIT - SLA 3:4, SLA - ZNO 4:2
Hvězdy týmu - Beránek, Bednář, Sup, Kadlec, Svoboda

Pražané se šplhají ke špici

Dávno už je pryč krize, kterou pražský klub prošel na začátku sezóny. Lasselsberger tenkrát vyhrál v Sazka Aréně a pod trenérem a manažerem klubu Vladimírem Růžičkou se kývala židle. Jenže to už je minulost. Hlavní kouč zůstal na svém místě a svého rozhodnutí nelituje. Červenobílá eskadra se dere k nejvyšším příčkám. Šestá pozice už zaručuje postup rovnou do čtvrtfinále, ale slavisté chtějí určitě ještě víš.

Lídry jsou Beránek s Bednářem

Dva zkušení borci Josef Beránek a Vladimír Bednář táhnou tým ke skvělým výsledkům. Jako správní lídři jsou v čele produktivity týmu. Bednář má na svém kontě 35 kanadských bodů za 17 branek a 18 asistencí, kapitán Pražanů, Beránek je jen o jednu přesnou trefu pozadu. Tradičně ofenzivně hrající bek Martin Hlavačka ani letos není pozadu s příspěvkem k ofenzivní síle. Po přestupu z Liberce dostal od trenéra Růžičky hodně prostoru na ledě a odvděčil se 15 kanadskými body.

Hvězda posledních dnů
Josef Beránek

Kapitán Pražanů v posledním utkání s Vítkovicemi dokázal, že nepatří do starého železa. Kdykoliv byl na ledě, museli hosté velet na poplach. Stejně jej neuhlídali, svědčí o tom Beránkovy dvě branky a stejný počet asistencí.

Svoboda se zabydlel a podává stabilní výkony

Další kontroverzní tah provedl v průběhu sezóny kouč Vladimír Růžička. Skončil čas působení Petra Fraňka v pražském klubu. Post jedničky obsadil Adam Svoboda. Expardubický brankář si s enormním tlakem poradil. Není sice v čele statistik, jeho úspěšnost těsně nad 90% patří v extralize k průměru, přesto si slavisté mnou ruce. Vyhrávají a to je hlavní.

Sobotka nejlepším Čechem na mistrovství

Nejlepší hráčem českého národního týmu na mistrovství světa juniorů do 20 let, které se na přelomu roku konalo ve švédských městech Mora a Leksand, byl Vladimír Sobotka. "Bojoval za všech situací, nikdy nic nevzdával. Byl to jasně nejlepší hráč našeho týmu," říkal o něm trenér mužstva Vladimír Bednář po skončení turnaje. Podobně ho za nejlepšího hráče šampionátu dvacetiletých označil před rokem trenér Radim Rulík. Kaňkou však určitě zůstanou celková umístění českého výběru. Šesté a páté místo si Vladimír Sobotka za rámeček nedá.

V televizi Slavia vyhrála

Pražané předehrávali svůj zápas posledního extraligového kola. Před kamerami České televize se utkali s Vítkovicemi. Gólová přestřelka pobavila diváky a do posledních okamžiků udržovala napětí. Slávisté sice dokázali svému soupeři několikrát odskočit, ten se ale vždy vrátil do hry. Hrdinou utkání byl Josef Beránek, který ke konečnému skóre 6:5 přispěl čtyřmi kanadskými body.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ
Postavení v tabulce - 13. místo, 46 bodů/ 39 zápasů, skóre 100:128
Aktuální forma - LIB - PLZ 6:2, PLZ - VSE 4:0, KVA - PLZ 4:2, PLZ - TRI 6:2, SPA - PLZ 3:0
Hvězdy týmu - Málek, Divíšek, Šindel, Matějovský, Fabuš

V Liberci Lasselsberger neuspěl

Na ledě prvního celku v dosavadním průběhu O2 extraligy se v rámci 39. kola představil plzeňský Lasselsberger. Ten se snažil vydobýt nějaký ten bodík pro svůj boj o play-off, přesto na začátku druhé části prohrával již o dvě branky. Zásluhu na tom měli Víšek a Krstev. Před polovinou utkání sice snížil Vampola, avšak po pár minutách opět vedl Liberec o dvě branky díky Jirušovi. Když stejný hráč na začátku třetí části zvýšil na 4:1 pro Tygry, nikdo nepochyboval o vítězi. Výhru domácích navíc ještě navýšili Klimeta a Podkonický. A hosté už jen snížili zásluhou Šaffera. Plzeň tak jen potvrdila, že na Tygry prostě neumí.
Petr Vampola v  souboji s Hniličkou
Petr Vampola v souboji s Hniličkou

Málek byl střídán

Proti Vsetínu vychytal Roman Málek druhou nulu v sezóně. V dalším utkání bylo ale vše jinak. Liberečtí hokejisté sehráli výborně přesilovky a plzeňský brankář byl vždy bez šance. Celkem šestkrát lovil puk ze své branky. Pak přenechal místo mezi tyčemi Štelmachovi. Ten si tak připsal dalších deset mint v nejvyšší soutěži. Stejně jako během jedné třetiny utkání s Pardubicemni neinkasoval.

Plzeňáci zaznamenali stý gól

Autorem jubilejní sté branky Lasselsbergeru v tomto extraligovém ročníku se stal Adam Šaffer. V Liberci totiž dostala příležitost i čtvrtá formace a právě Šaffer po asistenci Zelenky kosmeticky upravil v 52. minutě skóre. Plzeňáci tak naplnili kulaté číslo ještě před začátkem poslední čtvrtiny letošní sezóny. Ještě tři týmy nepřekonaly tuto hranici - Vítkovice, Znojmo a Vsetín. Naopak jedenácté Kladno si připsalo dokonce 140 přesných zásahů.

Minulé kolo
HC Slavia Praha - HC Vítkovice 6:5 (3:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Sup (Kolařík), 10. Beránek (Drtina), 18. Beránek (Hlavačka), 32. D. Hruška (Beránek), 53. Vondrka (Červenka), 58. D. Hruška (Beránek) - 12. Jasečko (Gulaši), 27. P. Hubáček (E. Weissmann), 42. Burger (Jurečka), 47. Irgl (Krenželok), 59. P. Hubáček (Burger).
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass, - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Sobotka, Malát.

Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 11.Víšek (Dušek), 23.Krstev (Procházka S.), 34. Jiruš (Čermák), 41. Jiruš (Čermák), 49. Podkonický (Jiruš), 50. Klimenta (Dušek) - 28. Vampola (Divíšek), 51. Šaffer (Zelenka).
Plzeň: Málek (50. Štelmach) - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, Dobrovolný, V. Čech, Martinec, Pulpán, Mazanec - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Kubalík, Šaffer.